Portal_background_image

استاندار: كارنامه دولت يازدهم خالي از تورم 43 درصدي، عوام فريبي و قدم نهادن در مسير ايران هراسي است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در استانداری برگزار شد، گفت: کارنامه دولت یازدهم خالی از تورم 43 درصدی، عوام فریبی ،قدم نهادن در مسیر ایران هراسی و اهانت به بزرگان کشور است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاكيد بر اين نكته كه در میان غبار تخریب فراوان دستاوردهای دولت کمتر دیده می شود، گفت: تخریب دولت یازدهم از روزهای نخست فعالیت این دولت مشاهده می شد و این روزها به خود شدت بیشتری گرفته است .

زمانی قمی تخریب را مسیری  برای نا امید کردن جامعه دانست و افزود: نباید بزرگی خود را در تخریب و تحقیر دیگران ببینیم آن هم به ناحق و با مطالب غیر واقعی چرا که با این کار جامعه را متوجه امری می کنیم که خروجی آن جز ناامید کردن مردم چیزی دیگری نیست.

استاندار مرکزی در انتقاد به تیتر یکی از روزنامه‌ها مبنی بر" کارنامه دولت پر از خالی است" گفت: درست است کار نامه دولت پر از خالی است خالی از بابک،دکل های گمشده ، تبدیل 20 میلیارد دلار  در صرافی های کشور همسایه، 43 درصد تورم، به تعطیلی کشیدن واحدهای تولیدی در ایران،  تخریب دیگران، اهانت به بزرگان کشور است.

وی ادامه داد: کارنامه دولت خالی از ابزار کردن دین به نفع مطامع جناحی، عوام فریبی، هاله نور و ترویج خرافات، نطق های بی ثمر و شوراندن کشورها علیه ایران، خالی از رمالی و جادوگری، توزیع سیب زمینی و آرد برای رای آوری، تدارک قطعنامه ها و بیانیه ها برعلیه ایران، قدم گذاشتن در مسیر ایران هراسی است.

زمانی قمی ادامه داد: کارنامه دولت یازدهم  از تهمت به استوانه های انقلاب ، سپردن حوزه های مشترک نفتی کشور به همسایه ها و خسارت صد ها هزار میلیارد تومان به ایران و اهالی همیشه سربلند آن و نادیده گرفتن فرامین و نظرات مقام عظیم الشان رهبری رکن رکین نظام که خداوند بر طول عمر ایشان بیافزاید خالی است و  این افتخار دولت تدبیر و امید است .

زمانی قمی عنوان کرد: هم اینک نرخ بیکاری این استان از 10 و چهار دهم درصد در سال 92 به هفت و سه دهم درصد رسیده است.

بنابر اعلام گمركات استان، صادرات استان در سال٧٣6،٩٥ ميليون دلار و  واردات استان ٢٩١ ميليون دلار بوده است و بنابراين آمار تراز تجاري استان مثبت است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: بالا رفتن نرخ بیکاری و تورم و سیاست های لجام گسیخته در این کشور بدون علت نبوده و اصلاحات صورت گرفته نیز بدون علت نیست و در پی سیاست های درست دولت تدبیر و امید محقق گشته است.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تسریع در تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و کشاورزی امری ضروری است و این مهم بخش قابل توجهی از مشکلات بیکاری این استان را حل می کند.

وي خواستار تعامل براي اتمام طرح هاي بالاي 60 درصد در حوزه صنعت و كشاورزي شد و افزود: طرح رونق توليد در سال 96 نیز ادامه خواهد داشت و تاكيد به بانك ها بر ادامه اين مسير موثر خواهد بود.

زمانی قمی اظهار کرد: 223 طرح نیمه تمام در این استان وجود دارد که تحقق آنها 6 هزار نفر اشتغال ایجاد می کند.

وی بیان کرد: از مجموع طرح های نیمه تمام، 117 طرح واجد شرایط اخذ تسهیلات به مبلغ چهار هزار و 800 میلیارد ریال است.

زمانی قمی اظهار کرد: سال گذشته استان مرکزی  پایین ترین نرخ بیکاری کشور را از آن خود کرد اما با این وجود هنوز شهرستان های اراک و به ویژه خمین از مشکلات بیکاری رنج می برند.

وی گفت: بسیاری از این طرح های نیمه تمام در شهرستان خمین است که امید است با پرداخت تسهیلات به آنها مورد توجه جدی قرار گیرد.

استاندار مرکزی اضافه کرد: این استان با سه هزار واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی جایگاه ممتازی در کشور دارد.

زمانی قمی بیان کرد: در ابتدای سال 95 با دریافت سیاست های اقتصاد مقاومتی و فرمایش های رهبر معظم انقلاب و تمهیدات دولت تدبیر و امید نخستین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در ششم فروردین ماه در شهرستان ساوه برگزار شد و مشکلات واحد تولیدی لوله صفا که در شرایط تعطیلی قرار داشت و امروز با ظرفیت بالای 80 درصد فعال است مورد بررسی  قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در سال گذشته 43 نشست اقتصاد مقاومتی در این استان برگزار شده که خروجی آن بررسی کارشناسانه چالش واحدهای تولیدی و صنعتی بوده است.

استاندار مرکزی افزود: در مجموع به یکهزار و 66 واحد کوچک و متوسط استان مرکزی، 717 میلیارد تومان تسهیلات اعطاء شده است.

زمانی قمی بیان کرد: در هفته پایانی بهمن ماه سال گذشته با استفاده از تجربیات اقتصاد خرد و کشورهایی همچون مالزی، هند و چین، ستاد اقتصاد مقاومتی در 6 روستای منتخب استان مرکزی برگزار شد و در این راستا موانع کار و اشتغال خرد روستایی شناسایی و مزیت ها احصا شد.

وی اظهار کرد: 400 روستای استان مرکزی در راستای تثبیت اصل اقتصاد مقاومتی شناسایی شده که این روستاها دارای فعالیت های بوم گردی و گردشگری، پرورش دام، مبل سازی و بسیاری از مشاغل برجسته است.

استاندار مرکزی ادامه داد: اگر به طور متوسط در هر کدام از این روستاها 20 اشتغال ایجاد شود، هشت هزار شغل جدید به وجود می آید.

زمانی قمی عنوان کرد: بحث ضمانت های بانکی برای اخذ تسهیلات در مناطق روستایی چالشی است که نیاز به بازنگری جدی دارد زیرا قوانین و آیین نامه های تدوین شده بر اساس حوزه اشتغال شهری است.

زمانی قمی ادامه داد: قوانين و مقررات بيشتر براي شهرها شكل گرفته و تعريف شده است و اما در روستاها اين قوانين بايد با اقتضائات اشتغال روستايي تببين و تدوين شود.

زماني قمي خواستار بررسي اين مشكلات و در نظر گرفتن برنامه اي براي دست يابي به اهداف در نظر گرفته در روستاها شد.

وی گفت: تخصیص تسهیلات بانکی به تعدادی از طرح مصوب در سفر ریاست جمهوری نیز نیاز به توجه ویژه دارد که تحقق این امر نرخ رشد شاخص ارزش افزوده در استان مرکزی را افزایش می دهد.

گفتنی است وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفر یک روزه خود به استان مرکزی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی دیدار و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا در نشست راهبری اقتصاد مقاومتی این استان حضور یافت.
نشست خبری با اصحاب رسانه، دیدار با کارآفرینان و تشکل های بخش خصوصی و بررسی مشکلات تولیدکنندگان و صنایع این استان در حوزه اقتصاد و داریی، امور مالیاتی، گمرک و حوزه بانکی از دیگر برنامه های وزیر امور اقتصادی و دارایی است.در این سفر با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی بهره برداری از مرکز سرمایه گذاری استان مرکزی نیز آغاز می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها