Portal_background_image

استاندار: كارنامه استان مركزي در خدمات رساني به زائران اربعين حسيني (ع) درخشان است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین تقدیر از دست اندرکاران، خادمین و موکب داران اربعین حسینی (ع) و خیرین ستاد عتبات عالیات، گفت: استان مرکزی در زمره استان های برتر کشور در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی است و در این زمینه توانسته کارنامه درخشانی را ارائه نماید.

آقازاده  استاندار مرکزی  اظهار کرد: مایش بزرگ پیاده روی اربعین مهمترین و بزرگترین آیین مذهبی در تاریخ و مولد قدرت بی نظیر برای جهان اسلام است که می تواند گره بسیاری از مسایل و مشکلات جهان اسلام را باز کند. 

استاندار مرکزی بیان کرد: هر سالی که می گذرد مراسم اربعین حسینی نه تنها در ایران بلکه در تمام کشورهایی که دارای جمعیت شیعه هستند باشکوه تر از سال قبل برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در این میان خوشبختانه استان مرکزی تاکنون توانسته همه ساله این مراسم را به بهترین شکل ممکن برگزار کند و امسال نیز با توجه به باشکوه و منظم برگزار کردن این مراسم جزو استان‌ها برتر در این زمینه معرفی شده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امسال مشکلات و مسائل اقتصادی موجود به هیچ عنوان مانع از برگزاری مراسم اربعین و پخش نذورات نشد و مردم خالصانه و خاشعانه از زائران اباعبدالله الحسین(ع) میزبانی کردند.

آقازاده توضیح داد: با توجه به اینکه عراق جزو کشورهایی است که ضریب امنیتی پایینی دارد تاکنون این مسئله باعث نشده تعداد زائران در این ایام کاهش پیدا کند بلکه همه ساله این جمعیت رو به افزایش است.

وی اظهار داشت: استان مرکزی در ارائه خدمات، نظم در موکب ها و برنامه‌ریزی مناسب توانسته رتبه خوبی را کسب کند و بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار وعده غذا  توسط خیران استان در این ایام در بین زائران توزیع شده است.

استاندار مرکزی با اشاره به اقدام ارزشمند دیگری که امسال در استان انجام شده، بیان کرد: ایجاد دفتر کنسولگری عراق در اراک اقدام ارزشمندی بود که امسال در اراک انجام شد و همین مسئله تسهیل در دریافت ویزا توسط زائران را به همراه داشت.

آقازاده خاطر نشان کرد: در سنوات گذشته مردم اراک و استان مرکزی برای دریافت ویزا باید به قم سفر می‌کردند که با ایجاد این دفتر در اراک در کمتر از ۳ هفته ۶۰ هزار ویزای عراق در اراک صادر شده است.

استاندار مرکزی از زحمات تمام کسانیکه در برگزاری مراسم اربعین حسینی تلاش کردند از جمله ستاد اربعین استان،  نیروهای نظامی، انتظامی  و امنیتی،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج، شهرداران و... تقدیر و تشکر نمود.

گفتنی است در این مراسم از خیران و موکب داران استان تقدیر شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها