Portal_background_image

استاندار مركزي: قيام 15 خرداد معجزه قرن است/آحاد جامعه بايستي در مسير تحقق منشور گام دوم انقلاب حركت كنند

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بزرگداشت سالروز عروج ملکوتی امام راحل در بیت تاریخی ایشان در شهرستان خمین، گفت: قیام ۱۵ خرداد معجزه قرن و پاسخ محکمی به کودتای آمریکا در سال ۳۲ و کاپیتولاسیون و لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی شاه بود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: قیام ۱۵ خرداد فریاد امتی بود که طی ۸۰ سال تحت خفقان سلطنت زمان قاجار و پهلوی بروز کرد.

وی افزود: شاید در ابتدا به ظاهر این قیام به شکست منجر شد اما در افق دور  تاثیرات مثبت آن ایجاد شد و طلیعه نظام اسلامی که امام راحل در ۱۵ خرداد سال ۴۱ فریاد زد تحقق یافت و منجر به پدیده نادر در قرن شد.

 نماینده عالی دولت در استان مرکزی با اشاره به حوادث ۱۵ خردادماه سال ۱۳۴۱ بیان داشت: اثرات این قیام و انقلاب، نمایاندن چهره مزدور آمریکا و ورود تدریجی روحانیون به دنیای سیاست بود.

وی قیام ۱۵ خرداد را اقدامی مذهبی و اسلامی عنوان کرد و گفت: این قیام حاوی نکات سیاسی و اداره حکومت هم بود که کم کم در مردم و روحانیت ترویج یافت و اثرات مثبت آن، پیروزی انقلاب را در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ در پی داشت.

استاندار مرکزی تصریح کرد: پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب و ۵۵ سال از قیام ۱۵ خرداد، اکنون اسلام در ایران و کشورهای جهان اسلام به مراتب شکوفاتر شده و بر پیروان آن افزوده شده است و ریشه های ناب اسلام در جوانان، زنان و مردان ریشه دارتر شده و این مهم افتخار بزرگی برای امت ایران اسلامی است.

آقازاده با بیان اینکه مردم پس از گذشت ۴۰ سال از عمر با عظمت انقلاب بهتر از گذشته ادامه دهنده این مسیر هستند گفت: آمریکایی که در سال ۵۷ ایران را جزیره ثابت خود تلقی می کرد، امروز این کشور جزیره ترس و وحشت برای آمریکایی ها شده که  ثمره این دستاورد بزرگ امام در ۱۵ خردادماه سال ۴۱ را در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷، مردم با همت بلند خود برداشت کردند.

 وی با اشاره به حضور حماسی و پررنگ و تاریخی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه و روز قدس بیان کرد: تمام هدف آمریکا آن است که با تحریم های ظالمانه خود مردم را مورد آزار قرار دهد اما تجربه ۴۰ ساله انقلاب نشانگر آن است که مردم با همدلی و انسجام مقاومت تر از گذشته هستند و این دوره گذرا است و روسیاهی آن به دشمنان اسلام بازمی گردد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود، آغاز گام دوم انقلاب را از جمله اقدامات بزرگ نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: در دهه پنجم انقلاب، باید در راستای سازندگی و رشد اقتصادی کشور گام های موثرتری برداریم.

 آقازاده با اشاره به اقدامات و برنامه های سه سال آینده شهرستان خمین بیان داشت: با مساعدت و مشارکت تمامی مدیران دستگاه ها در تلاش هستیم که سالانه هزار شغل پایدار در این شهرستان ایجاد کنیم.

استاندار مرکزی  با اشاره به نرخ بالای بیکاری در شهرستان خمین تاکید کرد: احداث بزرگ ترین کارخانه تولید پنل های خورشیدی کشور طی دو سال آتی و راه اندازی مجدد کارخانه نخ خمین توسط بخش خصوصی می تواند زمینه اشتغال بسیاری از جوانان این شهرستان را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها