Portal_background_image

استاندار مركزي در آئين بهره برداري از طرح هاي صنعتي و عمراني ساوه؛ قطع وابستگي و صادرات دو هدف مهم صنايع استان است

استاندار مرکزی در ششمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح خط تولید یخچال فریزر های خانگی در شرکت نیکسان صنعت ساوه ، قطع وابستگی و صادرات را دو هدف مهم صنایع استان برشمرد و آن را از مولفه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

استاندار مرکزی اگفت: دولت برای حمایت از بخش خصوصی در قالب سرمایه گذاری اقتصادی برنامه ویژه ای دارد.
 زمانی قمی افزود: باید پذیرفت که مدت زمانی پیش بخش تولید و صنعت کشور توان رقابت با نمونه مشابه خارجی را نداشت اما هم اینک به برکت انقلاب اسلامی و بومی سازی تکنولوژی بسیاری از تولیدات داخلی کشور کیفیتی هم طراز با مشابه خارجی دارند.
وی ادامه داد: مهندسی معکوس بر پایه دانش بومی و تلاش مهندسان و نخبگان جوان ایرانی به بار نشسته است که تولیدات فاخر نمونه این موفقیت چشمگیر است.
استاندار مرکزی بیان کرد: حمایت از صنعت و تولید بومی، خروج ارز از کشور را جلوگیری می کند و واحدهای فعال در صورت حمایت می توانند به کانون های درآمد زایی اقتصادی کشور تبدیل شوند.

*** شش طرح  صنعتی و عمرانی در ساوه با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید

* همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی شرکت نیکسان صنعت ساوه در شهرستان ساوه با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. این شرکت در زمینی به مساحت 27 هزار و 500 متر مربع و زیربنای 6000 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. تولیدات این شرکت انواع یخچال و فریزر خانگی است و سالیانه بیش از 150 هزار عدد یخچال و فریزر خانگی را به بازارهای مصرف عرضه می کند. برای بهره برداری از این شرکت 210 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تامین شده است. با بهره برداری از این شرکت برای 180 نفر به طور مستقیم و 540 نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

* شرکت ایمن شیشه سپهر در شهرستان ساوه نیز با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. این شرکت در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع و زیربنای 16 هزار و 200 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. تولیدات این شرکت انواع شیشه ساختمانی است و سالیانه بیش از 400 متر شیشه خانگی را به بازارهای مصرف عرضه می کند. برای بهره برداری از این شرکت یکصد میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تامین شده است. با بهره برداری از این شرکت برای 50 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

* ایستگاه سیم تریل شهرستان ساوه نیز از دیگر طرح هایی بود که با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید. این ایستگاه در فضایی به مساحت 22 هزار و 500 متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. برای احداث و بهره برداری از این ایستگاه 25 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل منابع داخلی شهرداری ساوه تامین شده است. ایستگاه سیم تریل شهرستان ساوه به صورت 24 ساعته فعالیت می کند و در روند فعالیتی آن، روزانه 400 تا 500 زباله وارد این ایستگاه می شود و عملیات تفکیک اولیه زباله ها و حمل به محل دفن انجام می پذیرد. 
ظرفیت واقعی این ایستگاه 2500 تن است و تا 25 سال آینده جوابگوی نیازهای مردم خواهد بود. با بهره برداری از ایستگاه سیم تریل شهرستان ساوه برای 35 نفر اشتغال ایجاد شده است.

* جایگاه عرضه فراورده های نفتی فدک در شهرستان ساوه نیز با حضور استاندار مرکزی به بهره برداری رسید.  این جایگاه در زمینی به مساحت 2900 متر مربع و زیربنای یکهزار متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. 
برای احداث و بهره برداری از این جایگاه عرضه فراورده های نفتی 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تأمین شده است. با احداث و بهره برداری از جایگاه عرضه فراورده های نفتی فدک در شهرستان ساوه برای 15 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

* 3 سالن ورزشی در شهرستان ساوه با حضور استاندار مرکزی به صورت همزمان به بهره برداری رسید.  این سالن ها در مناطق ضلع جنوب پارک فدک، منطقه کوی مهر و ضلع شرقی پارک ولیعصر شهرستان ساوه احداث شده و به بهره برداری رسیده اند. هر کدام از این سالن ها دارای یکهزار و 20 متر مربع مساحت هستند و در مجموع 3060 متر مربع می باشند. برای احداث و بهره برداری از این سالن های ورزشی، در مجموع اعتباری معادل 54 میلیارد ریال هزینه شده که این میزان اعتبار از محل منابع داخلی شهرداری ساوه تامین شده است. هدف از احداث این سالن های ورزشی، توزیع عادلانه امکانات فرهنگی ورزشی در سطح شهرستان ساوه است. 

*** دیدار استاندار مرکزی با خانواده جانباز دفاع مقدس اصغر شیخلر در ساوه 
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی استاندار مرکزی با خانواده جانباز جبهه های دفاع مقدس اصغر شیخلر در شهرستان دیدار ساوه کرد.  اصغر شیخ لر فرزند حسین در سال 1334 در شهرستان ساوه متولد شد و پس از حضور در جبهه های جنگ از طریق یگان اعزامی بسیج، در منطقه گیلان غرب و در عملیات مطلع الفجر از ناحیه 2 چشم مجر ح شد و به درجه جانبازی رسید.

استاندار  مرکزی و مسئولان در سفر خود به شهرستان ساوه با حضور در گلزار شهدای انقلاب اسلامی ساوه و نثار فاتحه و گل به مقام شامخ آن سفرکردگان آسمانی ادای احترام کردند.

***استاندار مرکزی بر ساماندهی و مرمت مقبره اشموئیل نبی تاکید کرد

استاندار مرکزی روز گذشته به همراه تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی در بازدید از مقبره تاریخی اشموئیل نبی گفت: این مقبره به عنوان یکی از مکان های تاریخی و فرهنگی، ظرفیت مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری دارد.

وی ادامه داد: ضعف ظرفیت های اشتغالزا و درآمدزایی در حوزه گردشگری نبود زیر ساخت های مناسب و امکانات لازم برای گردشگران است.
زمانی قمی افزود: مدیران دستگاه اجرایی هرچه سریعتر باید ضمن شناسایی امکانات مورد نیاز زمینه استقرار بسترهای خدماتی را فراهم آورند.
وی عنوان کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده در مدت شش ماه آینده محوطه سازی و استقرار زیر ساخت های خدماتی آب، برق ،گاز در این مقبره انجام می شود.
استاندار مرکزی تصریح کرد: 500 میلیون ریال از سوی استانداری و 500 میلیون ریال دیگر از سوی اوقاف برای بهسازی و ساماندهی این مقبره تاریخی پیش بینی شده است.
زمانی قمی ادامه داد: کار بهسازی، بازسازی و استقرار بسترهای خدماتی با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی و گردشگری استان پیگیری می شود.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها