Portal_background_image

استاندار در آيين اختتاميه مسابقات سراسري قرآن كريم: قرآن رفيع‌ترين و مستحكم‌ترين هدايتگر انسان هاست

آقازاده استاندار مرکزی در آیین اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قران کریم در اراک، گفت: قرآن رفيع‌ترين و مستحكم‌ترين هدايتگر انسان هاست.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برگزاری بزرگ‌ترين رويداد قرآني به میزبانی استان مرکزی، استان زادگاه رهبر آزادگان و ديار عالمان و فرهيختگان جای بسی‌خرسندی و برگ زريني از افتخارات اين استان است .

وی بیان کرد:  چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، فرصتي را براي تجديد پيمان با معبود و یادآوری حديث ارزشمند نبوی  كه از دو گنجينه گرانبهای «كتاب الهی» و «عترت نبوی» بهره گيريم و از صراط مستقيم ره برنتابيم را فراهم آورد.

استاندار مرکزی گفت: قطعاً برگزاری این مسابقات در رشته‌های مختلف و در رده‌های مختلف سنی بین خواهران و برادران به توسعه فرهنگ قرآنی و آشنایی نسل جوان و آحاد مردم با مفاهیم قرآن کمک می‌کند.

وی افزود: با توجه به شرایط امروز جامعه، هرچه در بسط فرهنگ و تعالیم قرآنی تلاش شود باز هم فضا برای خدمت و فعالیت بیشتر وجود دارد.

استاندار مرکزی گفت: قرآن معجزه‌ای جاودان است و تا روز قیامت برای بشر باقی‌ می‌ماند. یکی از اوصاف قرآن هدایت‌گری است که فقط از طریق کتاب آسمانی صورت می‌گیرد.

وی افزود: قرآن ما را به آیین، قوانین و راهی رهنمون می کند که پابرجاترین راه هاست؛ چرا که عقایدی را ارائه می کند که روشن و خالی از خرافات است، هماهنگی بین عقیده، عمل و عالم طبیعت برقرار می کند و همه را به سوی خدا می خواند.

وی افزود: قرآن قوانین اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ارائه می کند که همه ی جنبه های مادی و معنوی انسان را رشد می دهد، از افراط و تفریط در برنامه های عبادی و صفات اخلاقی جلوگیری می کند، نظامی حکومتی بر اساس عدل و مبارزه با ستمکاری را پیشنهاد می کند.

آقازاده ابراز کرد: برای انسان امروز که در  آماج هجمه‌ها و جاذبه‌های گذرا و گوناگون مادی و دنيوی است رفيع‌ترين و مستحكم‌ترين هدايتگر، كلام نوراني وحی است. 

استاندار مرکزی بیان کرد:  حافظان و قاريان قرآن کریم که لحظه لحظه زندگي‌شان را با زمزمه و ترنم واژه‌ها و آيات وحيانی قرآن كريم جلوه و نور ميیبخشند  و با آسماني‌ترين كلام، انس و همنوايی دارند انسان های با سعادتی هستند.

وی افزود:  نهادینه سازی ارزشها و  آموزه های قرآنی در جامعه اسلامی  و ابلاغ  پیام و محتوای ظلم ستیزانه قرآن کریم  به همه جهانیان و جامعه بشری رسالت مهم حافظان و قاریان قرآن است.

آقازاده گفت: کتاب وحی مجموعه ای از آموزه های ناب و درس زندگی و سعادت را در خود دارد که باید با زیباترین شکل با برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله همایش ها، مسابقات و جشنواره ها و در سند اطلاعات فرهنگی مردم قرار گیرد.

 استاندار مرکزی در پایان  ضمن تاکید بر ترويج و توسعه فعالیت های فرهنگي و قرآني، از زحمات و تلاش های كليه عوامل اجرايي و شركت كنندگان  این مسابقات  تقدیر کرد و گفت : اميدوارم تمسک به قرآن کريم چراغ راه همه ما بویژه جوانان باشد .

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک نیز در این آیین گفت: جوانان باید مسیر زندگی خود را با تمسک به قرآن کریم پیدا کنند و در همه امور مراقب توطئه های دشمنان باشند.

آیت الله  دری نجف آبادی افزود: اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان باید در خدمت به قرآن، اسلام و ولایت باشند تا راه و مسیر واقعی زندگی را گم نکنند.

وی بیان کرد: در نظام اسلامی ایران حداقل باید 10 میلیون حافظ قرآن کریم وجود داشته باشد و همه باید در این راستا تلاش کنند تا بیش از این تعداد حافظ در کشور تربیت شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ادامه داد: عمل به دستورات قرآن کریم تنها راه نجات بشر و رسیدن به کمال است.

رئیس سازمان اوقاف وامورخیریه کشور در آیین اختتامیه این مسابقات گفت: استان مرکزی در برگزاری چهل و یکمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم خوش درخشید و حرکت ارزشمند و ماندگاری را به یادگار گذاشت.

حجت الاسلام «علی محمدی» افزود: مسابقات سراسری قرآن کریم هر سال در حال افزایش است و این از برکت انقلاب، امام راحل، رهبر معظم انقلاب و خون پاک شهیدان است.

وی بیان کرد: 36 هزار نفر در سال 88 در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت کردند اما، رقم مشارکت جویان در این رقابت با رشد 11 برابری در سال گذشته به بیش از 400 هزار نفر رسید.

گفتنی است علیه مهدوی‌نیا از خراسان رضوی و «پرنیان عصابخش» از تهران رتبه های ممتاز، «لیلا خزایی» از البرز و « اعظم صادقی‌ورجانی» از قم رتبه های عالی و «مریم عظیمی» از کرمان شایسته تقدیر در رشته حفظ 10 جزء این مسابقات شدند.

«رویا فضائلی» از خراسان رضوی، «رسل حمندی» از تهران، «فائزه سادات قریشی‌نسب« از یزد و «حمیده حسینی» از فارس رتبه های عالی و « نرگس خوشبخت» از اصفهان و « فاطمه خالقی» از خراسان رضوی شایسته تقدیر در رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم شدند.

همچنین «مریم شفیعی» از ایلام و «فاطمه شیرازی» از تهران رتبه های ممتاز، «عطیه تبیانیان» از تهران، «سماء بابایی از تهران» و «طاهره نائبی موحد» از کردستان رتبه های عالی و « زهرا محبی» از اصفهان،« راضیه رحیمی» از اصفهان و «رضوان باقری» از تهران شایسته تقدیر را در رشته حفظ کل قرآن کریم در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اراک از آن خود کردند.

«نجمه رضانژاد» از قم رتبه ممتاز، «فرزانه کلالی» از خراسان رضوی، «سنا منبوهی» از خوزستان و «فهیمه اصغرزاده» از کرمان رتبه های عالی و «خدیجه دیاری بیدگلی» از قم و « مریم فتحی زاده» از البرز نیز شایسته تقدیر در قرائت ترتیل شدند.

«عادله شیخی» از استان مرکزی رتبه ممتاز، «ثمین کرم» از کرمانشاه، «نسیبه کرمی پارسا» از قم، «مرضیه میرزاپور» از خراسان رضوی و«مریم سمایی» از البرز رتبه عالی و «زهرا سهرابی» از کرمانشاه رتبه شایسته تقدیر رشته قرائت تحقیق این دوره از مسابقات را کسب کردند.

برترین های بخش مردان چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم نیز در 16 مهرماه جاری اعلام شد.
 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها