Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان: قانونمداري و رعايت اصل بي طرفي مهم ترين وظيفه مجريان انتخابات است

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و رئیس ستاد انتخابات استان در دومین نشست این ستاد که به صورت مشترک با نشست مشورتی بخشداران برگزار شد، گفت: قانونمداری و رعایت اصل بی طرفی مهم ترین وظیفه مجریان انتخابات است.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان اظهار کرد: بعد از اولین جلسه ستاد انتخابات کشور استان مرکزی جزو اولین استانهایی بود که نسبت به تشکیل ستاد انتخابات و شکل گیری کمیته های این ستاد اقدام کرد.

وی بیان کرد: آسیب شناسی انتخابات گذشته، تلاش برای تسلط مجریان انتخابات به قانون و فراهم نمودن اقلام انتخاباتی و زیرساختهای لازم  سه اولویت مهم ستاد انتخابات استان تا زمان برگزاری انتخابات است.

رئیس ستاد انتخابات استان تصریح کرد: آسیب شناسی انتخابات دوره گذشته باعث شناسایی و تقویت نقاط قوت و  کم کردن نقاط ضعف در بخش های مختلف می شود که برای این امر باید وارد جزئیات کار شویم و جزء به جزء امور را مورد بررسی قرار دهیم.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی ابراز کرد: تلاش برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمندکه همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری  است و انتخاباتی بر اساس رعایت اصل بی طرفی ، امانت داری و اخلاقمداری و همچنین فراهم سازی زمینه برای حضور و مشارکت حداکثری مردم از اهداف و شعارهای مشترک در برگزاری انتخابات است که همواره مورد تاکید ستاد انتخابات استان بوده است.

حسن بیگی بیان کرد:  گروههای سیاسی مدتی است وارد فضای انتخاباتی شده اند هم در حوزه ریاست جمهوری و هم شورای های اسلامی و در سطح استان نیز به ویژه در حوزه شوراها تحرکاتی آغاز شده است که وظیفه ستاد انتخابات و به ویژه فرمانداران و بخشداران رصد این گونه برنامه ها است تا در این زمینه اقدام غیر قانونی صورت نگیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان عنوان کرد: برای تشکیل هیات اجرایی دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی باید 30 نفر به هیات نظارت معرفی شوند که در صورت تائید می توان نسبت به تشکیل این هیات اقدام نمود لذا باید از هم اکنون نسبت به شناسایی افراد شایسته اقدام شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها