Portal_background_image

استاندار مركزي : فعال سازي ظرفيت اسمي واحدهاي توليدي كم هزينه ترين راه براي اشتغالزايي است

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در جریان بازدید از شرکت صنایع لبنی اراک (صلا) ، گفت: فعال سازی ظرفیت اسمی واحدهای تولیدی کم هزینه ترین راه برای اشتغالزایی است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه فعال سازی ظرفیت اسمی واحدهای تولیدی نقش موثری در اشتغالزایی دارد، تصریح کرد: ایجاد یک شغل جدید 300 میلیون تومان هزینه دارد درحالیکه با فعالسازی ظرفیت اسمی واحدهای تولیدی می توان با حدود 50 میلیون تومان شغل ایجاد کرد.

زمانی قمی با اشاره به اینکه رونق اقتصادی اولویت اول دولت است، اظهار کرد: اقتصاد با تولید رونق می یابد و رساندن واحدهای تولید به ظرفیت اسمی از راهکارهای موثر در احیای تولید است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سالهای گذشته فصل خزان تولید در کشور بوده است،بیان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط خاص کشور بسیاری از واحدهای تولیدی زیر ظرفیت اسمی خود فعالیت می کنند که این امر در اثر سیاستهای غلط دولتهای گذشته و تحریم ها بوجود آمده است.

زمانی‌قمی پساتحریم را فرصت مناسبی برای رونق بخشی واحدهای تولیدی دانست و اظهار کرد: پساتحریم فرصت بسیار مناسبی به‌منظور ایجاد تحول در بخش صنعت و رونق اقتصاد کشور است، که باید از این فرصت نهایت بهره را برد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: : استفاده از تسهیلات ارزان قیمت در امر به‌کارگیری ظرفیت خالی واحدهای تولیدی نقش موثری در رونق اقتصاد و ایجاد اشتغال دارد.

زمانی قمی بیان کرد: مدیریت ارشد استان رساندن واحدهای تولیدی به ظرفیت اسمی خود و همچنین جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی را از اهداف اصلی خود می داند.

وی با اشاره به موفقیت شرکت لبنی صلا در حفظ و جذب نیروی انسانی ، گفت: این شرکت با استفاده از مزیتهای منطقه ای و بومی توانسته مواد اولیه خود را از استان تامین کند و  بازار مصرف آن را در استان و آموزش و پرورش استانهای همجوار هدف گذاری نماید.

استاندار مرکزی ایجاد مرکز آموزش علمی و کاربردی شرکت صلا در دو رشته دانشگاهی را اقدام خوبی در جهت ارتباط بین صنعت و دانشگاه عنوان کرد.

گفتنی است مرکز آموزش علمی و کاربردی شرکت صلا با دو رشته دانشگاهی امروز با حضور استاندار مرکزی بطور رسمی به بهره برداری رسید.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها