Portal_background_image

معاون سياسي استاندار خواستار شد: فعال تر شدن شوراي سالمندان كشور

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در نشست مشترک شورای اداری شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درفرمانداری فراهان برگزار شد، فعال تر نمودن شورای سالمندان کشور را خواستار شد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد:  با توجه به اینکه جمعیت برخی شهرهای استان همانند بسیاری از شهرهای کشور روند رو به پیری دارد لذا فعال تر نمودن شورای سالمندان کشور و دبیرخانه آن و بازنگری در آیین نامه شورای ساماندهی  سالمندان باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی افزود  تسریع در روند اجرای پروژه مجتمع رفاهی مشمولین تامین اجتماعی  از جمله درخواست های بازنشستگان و خانواده بزرگ تامین اجتماعی استان است که تقاضا دارم مورد عنایت  مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد.

حسن بیگی با اشاره به بدهی حدود صد میلیارد تومانی تامین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی استان،  گفت:  پرداخت  بخشی از این بدهی می تواند به  حل برخی از مشکلات دانشگاه علوم پزشکی کمک نماید.

وی تصریح کرد: ترتیبی اتخاذ شود تا  دستگاه های اجرائی بتوانند  به مستمری بگیران خصوصاً در رابطه با بیماری های لاعلاج کمک مالی داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی گفت: 100 نیروی بهزیستی استان مرکزی بازنشسته شده اند اما هنوز نیروی جایگزین جذب نشده و نیاز است که تدابیر خاص برای تسریع در تکمیل زنجیره انسانی این نهاد حمایتی انجام شود. 

حسن بیگی با اشاره به  سفر ماه گذشته وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی به استان، گفت:  مطالبات کارگران شرکت آذرآب در سفر ماه گذشته  دکتر ربیعی به اراک بررسی و رفع شد و امیدواریم مشکلات شرکت هپکو نیز با تلاش مجموعه استان و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرتفع شود و هر چه زودتر شاهد رونق تولید در این شرکت باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در بخش دیگری از سخنانش ، اظهار کرد: امسال نیز همچون سالهای گذشته شاهد حضور میلیونی مردم  در آئین اربعین حسینی (ع) هستیم و این برای مسلمانان مایه افتخار است.

حسن بیگی خاطر نشان کرد:  1400 سال پیش زیارت امام حسین  (ع) در اربعین اتفاق افتاد و امروز محور کار برای  مسلمانان شده که برکات عظیم سیاسی این مانور بزرگ را شاهد هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: در یک سال گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه بار به استان مرکزی سفر کرده و در هر سفر بخش زیادی از مشکلات حل شده است. 

محمدتقی آبایی هزاوه افزود: در جریان این سفر اعتبار مشاغل خانگی بانک توسعه و تعاون استان مرکزی به مبلغ 80 میلیارد ریال تامین و تخصیص شد. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: نرخ بیکاری این استان در سرشماری سال 95، 9 و هشت دهم درصد اعلام شد و کمترین نرخ بیکاری در کشور بود و استان مرکزی در تابستان امسال نیز با نرخ بیکاری هشت و 2 دهم درصد رتبه کمترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: 65 درصد از جمعیت این استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و سه بیمارستان و هفت درمانگاه تامین اجتماعی نیز در استان مرکزی فعال است و ضریب اشغال تخت این مراکز 85 درصد است. 

آبایی هزاوه گفت: 212 تشکل کارگری فعال در استان مرکزی وجود دارد و شمار مقرری بگیران بیمه بیکاری در این استان پنج هزار و 497 نفر است که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد کاهش یافته است. 

گفتنی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی در ابتدای سفر شعبه تامین اجتماعی شهرستان فراهان را بهره برداری کرد.

این شعبه در فضایی به وسعت 150 متر مربع مستقر شده و برای راه اندازی آن 2 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

با بهره برداری از این طرح زمینه خدمات بیمه ای سه هزار بیمه شده فرمهین که تا قبل از این از طریق شهرستان تفرش انجام می شد در این شعبه فراهم شد.

 یاد آور می گردد شرکت در نشست مشترک شورای اداری شهرستان های فراهان، تفرش و آشتیان و شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی در فرمانداری فرمهین ازبرنامه های پیش بینی شده در این سفر  بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها