Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: فعاليت هاي ورزشي در استان ساماندهي شود/ همكاري دستگاه هاي اجرايي در اجراي طرح دهكده خانواده در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان ،گفت: فعالیت های ورزشی در این استان پراکنده است که باید در قالب برنامه ای جامع و هدفمند ساماندهی شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این استان در حوزه استعدادهای ورزشی غنی است و فعالیت های کنونی در کشف و پرورش این استعدادها رضایت بخش نیست.

وی بیان کرد: مشکلات این فعالیت ها برعهده متولی ورزش استان نیست بلکه تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی برای در این امر دخیل شوند.

استاندار مرکزی ادامه داد: یکی از مباحث مهم در توسعه نشاط اجتماعی، توسعه ورزش و فعالیت های ورزشی در رشته های مختلف است.

آقازاده عنوان کرد: ورزش همگانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هرچه در این بخش سرمایه گذاری شود، محصولش در نشاط و سلامت عمومی جامعه نمود می یابد.

وی تصریح کرد: ظرفیت های مطلوبی برای توسعه ورزش به ویژه ورزش همگانی در استان مرکزی وجود دارد که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش درخصوص طرح دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد دهکده خانواده پایدار، گفت: ایجاد دهکده خانواده  زیرساخت مناسبی است در فعالیت های مربوط به تحکیم خانواده، ازدواج، پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق و ... لذا مکانیزم اجرای این طرح باید رعایت و مجوزها اخذ شود و دستگاه های ذی ربط از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان های مردم نهاد و ... در ایجاد این دهکده  همکاری لازم را داشته باشند.

معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: منابع مالی 27 صدم درصد ارزش افزوده باید به طور کامل در استان محقق شود و در سایه پیگیری ها 177 میلیارد ریال در حال عملیاتی شدن است.

حقیقی افزود: منابع مالی ماده 53 نیز اهمیت زیادی دارد و در راستای آن یک درصد از اعتبارات نهادها و دستگاه های اجرایی باید به امر ورزش اختصاص یابد اما از سال 80 در اوج وضعیت اقتصادی خوب جامعه، در این راستا اعتباری هزینه نشده است.

وی بیان کرد: اختصاص یک درصد از اعتبارات دستگاه ها و نهادهای این استان به امر ورزش در شورای برنامه ریزی استان مرکزی به تصویب رسیده و دستگاه ها و نهادهای مختلف اعلام آمادگی کرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: استان ظرفیت و مکان های ورزشی زیادی دارد که باید در سایه برنامه بهره گیری کافی از آن برده شود.

حقیقی اظهار داشت: صنایع بزرگ استان مرکزی نقش موثری در حمایت از ورزش این استان دارند و این مهم باید به عنوان تکلیف اجتماعی برجسته سازی شود.

وی تاکید کرد: شناسنامه شهرستانی، بخش، شهر و حتی روستا در حوزه ورزش استان برای توزیع امکانات ورزشی وجود ندارد و باید با تدوین این مهم بستر توزیع عادلانه امکانات ورزشی فراهم شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی هم در این نشست گفت: 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات شورای اجتماعی کشور در سال گذشته به این استان اختصاص یافت.

فتح آبادی افزود: 20 میلیارد ریال در قالب این اعتبار به استان مرکزی ابلاغ شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 66 درصد افزایش دارد و پیش بینی شده تا پایان سال از منابع مالی شورای اجتماعی کشور 50 میلیارد ریال به این استان اختصاص یابد.

وی عنوان کرد: استان مرکزی در زمره پنج استان کشور است که اعتبارات پارسال شورای اجتماعی آن در چارچوب ضوابط هزینه کرده و با مشکل حقوقی همراه نبوده و به تایید رسیده است.

گفتنی است در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گزارشی از نحوه اجرای طرح دهکده خانواده پایدار از سوی دانشگاه آزاد اسلامی اراک ارائه و مقرر شد ساز و کار اجرایی این طرح توسط دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی و با مشارکت دستگاه های اجرایی تدوین شود.

تهیه گزارشی در راستای تاثیرات مسائل اقتصادی بر حوزه اجتماعی و ارائه نتایج آن کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی توسط دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی با مشارکت سایر دستگاه ها، سمن ها، دانشگاه ها و صاحبنظران حوزه اجتماعی از دیگر مصوبات این نشست بود.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها