Portal_background_image

استاندارعنوان كرد: فضاي وحدت بخش و تلاش مضاعف گره گشاي مشكلات جامعه است

استاندار مرکزی در نشست صمیمی با جمعی از نخبگان، فعالان سیاسی و تشکل های غیر دولتی که در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به وحدت و همدلی میان احزاب و گروه های سیاسی استان، گفت: فضای وحدت بخش و تلاش مضاعف گره گشای مشکلات جامعه است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: وحدت ،اتحاد و همدلی تشکل ها و جریان های سیاسی سرمایه ای برای پیشرفت و تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران است و بهتر است تا همه جریان های سیاسی و کسانیکه دل در گرو انقلاب اسلامی و ایران سربلند دارند در این مسیر پیش روند.

زمانی قمی تصریح کرد: در جامعه ای که فضای همدلی و وحدت حاکم باشد زمینه برای تحقق مطالبات واقعی و به حق مردم بهتر فراهم می شود  و نشان می دهد که راه های دیگری به جز افراط و تفریط نیز در جامعه وجود دارد.

استاندار مرکزی گفت: همه احزاب سیاسی با محوریت ولایت فقیه و وحدت و همدلی در کنار یکدیگر در راستای آبادانی کشور گام بر می دارند که این وحدت بی سابقه بوده است.       

زمانی قمی عنوان کرد: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید 44 طرح عمرانی بر اساس ضرورت در این استان آغاز شد که از این تعداد هفت طرح به بهره برداری رسیده و بقیه نیز در دست اجرا می باشد. 

وی ادامه داد: همچنین 210 طرح از سال 1384 تا سال 1392 به صورت نیمه کاره رها شده که از این تعداد 80 طرح تکمیل و به بهره برداری رسیده و بقیه نیز در سفر هیات دولت به استان تعیین تکلیف می شوند. 

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مرکزی اظهار کرد: تکمیل محور اراک - خمین، اراک - فراهان، تکمیل مجتمع های آموزشی پژوهشی دانشگاه اراک و تکمیل بخش عمده ای از توسعه بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اراک از جمله طرح های هستند که در سفر هیات دولت به استان مرکزی تعیین تکلیف می شوند. 

زمانی قمی با اشاره به اینکه  در سفر رئیس جمهوری به استان، تخصیص 100 درصدی برای طرح های دارای ردیف اعتباری در کانون توجه است ، اضافه کرد: دیگر پروژه هایی که در سفر هیات دولت به استان مطرح خواهند شد پروژه هایی هستند که با تخصیص اعتبار بخش مهمی از آنها تکمیل خواهد شد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: همچنین در نشست روز گذشته مدیریت ارشد استان مرکزی با شخص ریاست جمهوری تصمیمات مهمی در خصوص جذب اعتبارات لازم برای بهسازی طرح های تاریخی استان مرکزی از قبیل بازار تاریخی و موزه اراک و منزل دوران کودکی میرزاتقی خان امیرکبیر در روستای هزاوه اراک اتخاذ شد که در سفر هیات دولت به استان، تامین اعتبار می شود. 

وی اضافه کرد: در نشست مدیریت ارشد استان مرکزی با معاون ریاست جمهوری مزیت ها و ظرفیت های صنعتی، کشاورزی و گردشگری این استان تشریح و 56 فرصت سرمایه گذاری نیز مشخص و کمیته ای برای پیگیری مصوبات این نشست، تشکیل شد. 

زمانی قمی بیان کرد: نرخ بیکاری در استان مرکزی معادل نرخ کشور است اما ظرفیت ها، زیرساخت ها و نقش تاثیرگذار این استان در اقتصاد کشور به هیچ عنوان با استان های دیگر قابل مقایسه نیست چرا که پیش بینی درآمد حاصل از مالیات این استان تا پایان سال جاری سه هزار و 126 میلیارد تومان بود که این مهم تا پایان مهرماه جاری وصول شده است. 

وی گفت: اگر چه مشکلاتی در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد اما روند توسعه همه جانبه استان با سرعت قابل قبولی در حرکت است و می طلبد همه اقشار سیاسی جامعه در راستای ایجاد امید و انگیزه در کشور تلاش کنند. 

حمایت از عملکرد دولت تدبیر و امید به خصوص در بخش سیاست خارجی، تلاش برای بالندگی اقتصادی کشور و رونق کسب و کار در حوزه صنعت و تشویق مردم برای استقبال پر شور از ریاست جمهوری و هیات دولت محورهای سخنان نمایندگان احزاب سیاسی در این نشست بود. 

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها