Portal_background_image

استاندار در نشست با اصلاح طلبان استان: فضاي نقد با تخريب دولت همراه شده است/ تخلفات دولت قبل در حد سرطان پيشرفته بود / دولت در استان نهايت استفاده را از پسابرجام كرده و خواهد كرد

زمانی قمی در ضیافت افطار با اصلاح طلبان استان که در محل کانون امام خمینی (ره)اراک برگزار شد ، گفت: امروز فضای نقد جای خود را به تخریب دولت داده است و ستادهای تخریبی در کشور به دنبال نفی اقدامات مثبت دولت و برعکس جلوه دادن اوضاعی هستند که خود در ایجاد آن مقصر بودند و این از خواص پوپولیسم است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: این روزها شاهد انتقاداتی از دولت هستیم که از مرز انتقاد و رقابت گذشته و به هیچ عنوان یک رقابت عادی نیست. 

زمانی قمی بیان کرد: ستادهای تخریبی که در کشور، استان مرکزی و جاهای دیگر شکل گرفته، با تمام وجود دنبال نفی و اقدام های درست و مثبت این دولت و برعکس جلوه دادن همه اوضاعی که خود آنها مقصر بوده اند، است و این از خواص پوپولیسم است، زیرا این نهله از آگاه شدن جامعه وحشت دارد و به شیوه های غیرمنطقی روی می آورد.  

وی اضافه کرد: در هشت سال دولت قبل که این جریان حضور داشت ترویج خرافات را درحوزه دین و مذهب در حد وسیع شاهد بودیم، مگر بسیاری از مسائل را نمی خواستند با روش های هاله درمانی در کشور معالجه کنند؟

استاندار مرکزی افزود: من امروز اعلام می کنم اگر ما تخلفی در دولت داشته باشیم با شجاعت آن را اعلام و به مردم گزارش می دهیم و عذرخواهی می کنیم.     

وی یادآور شد: تخریب گرها  فراموش نکنند که اگر  تخلفی در این دولت صورت گرفته در حد سرماخوردگی است و تخلفات آن دولت در حد سرطان پیشرفته بود.

 استاندار  مرکزی اضافه کرد: اگر دریافت های نامتعارف انجام شده باشد، گزارش آن اعلام، اصلاح و عذرخواهی و جلوی آن گرفته می شود ولی در زمان دولت قبل 10 هزار میلیارد تومان یک تخلف بابک زنجانی بود که هنوز یک ریال و یک دلار آن برگردانده نشده که اگر 20 درصد سود این تخلف را مد نظر بگیریم، به اندازه اصل پول از اموال بیت المال به یغما رفته است در حالیکه می توانستیم با سود این پول بسیاری از واحد های تولیدی کشور را احیا کنیم.

زمانی قمی اظهار کرد: در دولت قبل، در حوزه فرهنگ و دین چقدر بی حرمتی به مراجع، بزرگان و شخصیت های برجسته صورت گرفت و تبدیل به رسم شد، چقدر موضوعات کذب در باورمندترین اصل یعنی انتظار مطرح شد و در بعد سیاست داخلی حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی به معنای اداره کردن کشور به روش 100 سال گذشته بود.     

وی افزود: غیر واقعی کردن مطالبات مردم و بالابردن مطالبات جز مشکل درست کردن برای مجموعه کشور است؟ یارانه را طراحی کردند و دولت و ملت را فقیر کردند.

استاندار مرکزی اصلاح اوضاع معیشتی و اقتصادی مردم را مهمترین مسئله دولت تدبیر و امید و نظام اسلامی دانست و  با بیان اینکه مردم و مسئولان و بویژه مقام معظم رهبری بر این دغدغه اجماع دارند، افزود: استان مرکزی به عنوان استانی پیشرو در این حوزه مورد عنایت است.

وی بیان کرد: استان مرکزی یک استان صنعتی است که در اقتصاد کلان و ملی تاثیر گذار است و این استان به دلیل کانون های حساس تولید بیشترین صدمات را که در سال های گذشته به اقتصاد ایران وارد شده، دریافت کرده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: حجم این آسیب ها ابتدا باید روشن می شد و ای کاش دولت تدبیر و امید روزهایی که مستقر می شد چند هفته را به این موضوع اختصاص می داد که در همه حوزه ها از جمله اقتصاد، سیاست داخلی و سیاست خارجی چه چیز را می خواهد تحویل بگیرد که امروز بدهکار مقصران نباشیم که اوضاع کشور و تولید را به این وضع رسانده اند.

زمانی قمی اضافه کرد: تحت تاثیر شرایط بعد از توافق نامه هسته ای توانسته ایم مذاکرات را با برخی کشورها به پیش ببریم و ما به عنوان دولت برای اجرای سیاست های این دولت و تحول خواهان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.         

زمانی قمی تاکید کرد: وظیفه من در این استان تمجید و تقویت نفس آثار مذاکرات هسته ای است و مسئولیت من انتقاد بر برجام و نادیده گرفتن سیاست های درست کشور برای متوقف کردن سیاستهای غلط دولت گذشته نیست.   

وی اظهار کرد: با تمام وجود از سیاست هایی که به آزاد شدن ملت، رشد و اعتلای آنها در حوزه اقتصاد و سایر حوزه ها شود حمایت و کمک می کنم و از  وظایف مهم من در زمینه برجام  بهره گیری از آثار مثبت آن است.

زمانی قمی ابراز کرد: من بجای بعضی از نمایندگان مجلس قبل صحبت نمی کنم که برجام و همه دستاوردهای تیم مذاکره کننده هسته ای را زیر سوال ببرم و یا آن را بعنوان موضوعی که ننگ تاریخ و یا خدای ناکرده عمل نادرستی بود جلوه دهم، ما از دستاوردهای سیاست های خارجی دولت دفاع و از آثار مثبت آن در راستای اعتلای استان استفاده می کنیم.   

وی تاکید کرد: دولت قبل با رشد اقتصادی شش درصد کشور را تحویل گرفت و با منفی شش درصد تحویل داد و بالاترین درآمد تاریخ ایران را داشته و حالا به دنبال فیش حقوقی هستند.

زمانی قمی ادامه داد: هر یک درصد رشد اقتصادی نیازمند هشت میلیارد دلار سرمایه گذاری است در حالی که در دولت گذشته 12 بار رشد اقتصادی را پایین آوردند این میزان ضرب در 8 میلیارد دلار شود مشخص می شود که چه میزان سرمایه گذاری صورت نگرفته که این از دلایل بیکاری مردم است.

استاندار مرکزی افزود: در آن زمان دولت را با ارز زیر 900 تومان تحویل گرفتند و با ارز سه هزار و 600 تومان تحویل دادند و اگر دولت تدبیر و امید جلوی نوسانات ارزی را نگرفته بود معلوم نبود چه وضعی می شد. 

وی در خصوص سفر هیات دولت به استان مرکزی نیز گفت: آنچه مسلم است برای این سفر از همه گروه ها، سلایق و اهل نظر دعوت می شود اما باید بدانیم با این سفر قرار نیست که معجزه ای رخ دهد.

زمانی قمی با اشاره به وضعیت واحدهای تولیدی استان،اظهار کرد: ما باید عارضه یابی می کردیم که در استان مرکزی وضعیت ما چگونه بود و واحدهای تولیدی ما در چه موقعیتی قرار داشتند.

وی عنوان کرد: این کار در سال قبل انجام شد و ما امروز می دانیم در واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ این استان چه خبر است و علت وضعیت ناگوار این واحدها را نیز می دانیم.

استاندار استان مرکزی اضافه کرد: ابتدا به بررسی زیرساخت های این استان پرداختیم و باید در وضعیت راه، راه آهن، مسئله آب و منابع آبی، منابع برقی اتفاقات جدی صورت گیرد.

زمانی قمی گفت: 70 درصد واحدهای تولیدی و 70 درصد جمعیت این استان در چند آبخوان بسیار بحرانی و خطرناک استان واقع شده اند، تمرکز جمعیت استان و اقتصاد آن در مناطقی از آبخوان های زیر زمینی استان است که بدترین وضعیت را دارند.

وی تاکید کرد: تهیه و تدوین سند جامع آب در حوزه آب این استان ضروری است زیرا این مهم به اصلاح کشت، اصلاح مصرف و اصلاح بهره برداری از حوزه آب مربوط می شود.

استاندار مرکزی افزود: حوزه های مصرفی خانگی، کشاورزی و صنعتی این استان منتظر روش های سختگیرانه تر از سوی دولت در این استان باشند.

وی افزود: انتقال منابع آب به استان از موضوعاتی است که باید به آن پرداخته و در این زمینه مطالعات لازم  انجام شود.

زمانی قمی تصریح کرد: اگر واحدهای تولیدی راه اندازی شوند، چهار برابر وضع موجود برق نیاز است و باید به سراغ تحقق زیر ساخت در حوزه برق برویم.

وی یادآور شد: از هشت ماه قبل مصوبات ریل راه آهن سریع السیر از تهران به قم، اصفهان و اراک گرفته شده و امید است این مهم در سفر دولت نیز اعلام شود.

استاندار  مرکزی ادامه داد: مجوز راه آهن حومه ای از اراک به مهاجران و شهر جدید امیرکبیر نیز گرفته شده و در آزاد راه ها باید از دولت بخواهیم مسیرهای شهرستان ها به مرکز استان از بن بست خارج شود که این امر به کوتاهی مسیر تا تهران نیز بسیار موثر است و این مهم در دستور کار قرار دارد.

زمانی قمی با اشاره به اینکه در حوزه صنایع کوچک و متوسط دولت تکالیفی را بر عهده ما نهاده است،اظهار کرد: دولت 16 هزار میلیارد تومان در کشور برای تزریق به واحدهای کوچک و متوسط در نظر گرفته تا از این طریق بخشی از آنها احیا شود و تاکنون پرونده بیش از 180 واحد نهایی و به بانک های عامل معرفی شده است.

وی گفت: در این راستا صنایع بزرگ فراموش نشده است، حدود 80 درصد صادرات بیش از یک میلیارد دلاری استان مرکزی توسط واحدهای بزرگ صورت می گیرد و بخشی از واحدهای کوچک پیمانکاران واحدهای بزرگ و مادر هستند که در استان برای کمک به صنایع مادر همه امکانات را بسیج کردیم و هر چه در امکان بود تصمیم گیری شد و بخش دیگر را به کارگروه های ملی احاله کردیم. 

استاندار مرکزی افزود: به فرجام رساندن واحدهای نیمه کاره و دارای پیشرفت فیزیکی 60 درصد از دیگر برنامه ها است که پیش بینی شده این واحدها تا پایان سال به نتیجه برسد.

زمانی قمی عنوان کرد: سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای یکهزار و 200 مگاوات برق در شهرستان ساوه از طریق یک شرکت بلژیکی نهایی شده و طرح توسعه نیروگاه رودشور با حدود 220 میلیون دلار از طریق اعتبارات صندوق توسعه ملی در دست اجرا است.

وی گفت: پالایشگاه پلاسمای خون خاورمیانه که در ایران ساخته می شود در استان مرکزی نهایی شده و زمین و امکانات مورد نیاز واگذاری شده است و در مجموع زمان دادن مجوز و امکانات برای سرمایه گذاری در این استان بسیار کوتاه شده است.

زمانی قمی بر تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: فرمانداران در حوزه خودشان در زمینه تغییر و تحولات با نمایندگان تعامل داشته باشند، آنچه مشخص است این است که تکلیف خانواده دولت در استان را استاندار تعیین می کند ولی در استان باید تعامل و همکاری وجود داشته باشد.   

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش، از همه جریانها،  گروه ها  و تشکلها در استان خواست در راهپمایی روز قدس شرکت کنند و دین خود را ادا نمایند و نفی ظلم و زور، آدم کشی و ستم و جفا که در نقطه ای از جهان به مظلومان روا می شود را خواستار شوند.

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان مرکزی نیز در این نشست گفت: برگزاری این نشست ها باعث استحکام هر چه بیشتر اصلاح طلبان می شود.

مهدی صانعی افزود: سفر دولت تدبیر و امید به این استان نزدیک است و یک فرصت مناسب برای حل مشکلات است و باید بیشترین بهره را از این سفر ببریم.

مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، حسن بیگی معاون سیاسی و امنیتی استانداری، فرماندار اراک و چند تن از مدیران کل استان در این نشست حضور داشتند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها