Portal_background_image

استاندار مركزي: فضاي رقابتي جناح‌هاي سياسي در برخي حوزه‌هاي انتخابيه استان مركزي حكمفرما نيست

آقازاده استاندار مرکزی در هفتمین نشست شورای اداری استان، گفت: فضای رقابت جناح‌های سیاسی در برخی حوزه‌های انتخابیه استان با توجه به یازدهمین دوره انتخابات خانه ملت، حکمفرما نیست.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی شرایط خوبی را در مناسبات انتخاباتی دارد اما ،امکان رقابت جناح‌های سیاسی در تعدادی از حوزه انتخابیه استان مرکزی نیازمند تقویت است و همه باید بکوشند تا مشارکت سیاسی درحد انتظار رقم بخورد.

وی اظهار داشت: فضای انتخاباتی باید به گونه‌ای نشاط یابد که تمام سلایق و نحله‌های فکری و سیاسی امکان حضور در عرصه انتخاب شوندگی و انتخاب کردن را داشته باشند و رقابت تنگاتنگ و پر شور رقم بخورد.

استاندار مرکزی گفت: شرایط در تعدادی از استان های کشور به گونه‌ای است که دایره رقابت محدود انتخاباتی وجود دارد اما شرایط استان مرکزی در این بخش نسبت به برخی استان ها مطلوب تر است.

آقازاده افزود:  امید می‌رود در روزهای باقی تا مهلت قانونی تایید صلاحیت‌ها در چارچوب قانون، افرادی که صلاحیت آنان تایید نشده بررسی مجدد شوند و با بازگشتشان به گردونه انتخابات زمینه رقابت مناسب‌تر سیاسی فراهم آید.

وی اظهار داشت: بیش از یک‌هزار صندوق برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شوری اسلامی در استان پیش‌بینی شده که شمار صندوق‌ها نسبت به دوره قبل افزایش دارد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش به بازداشت یکی از مدیران کل استان مرکزی در چند روز اخیر اشاره کرد و گفت:یکی یا دو کانال جعلی ، اجاره ای ،ضد انقلاب و پولی که پول می گیرند و هر چه بخواهی برایت می نویسند و  دروغ می نویسند ،هر از چند گاهی  در استان سر بلند می کنند .

وی افزود: اینها افرادی  ترسو و بدون هویت هستند که در فضای مجازی فعالیت می کنند و از نظر شخصیتی هم بدون هویت هستند و بعضی مواقع عملکرد مسئولین نظام و عملکرد ادارات را زیر سوال می برند و کارشان هم ایجاد ناامیدی و افسردگی در بین مردم است اینها کار آمریکا و اسرائیل را انجام می دهند و ضد انقلاب تر از آمریکا و اسرائیل هستند چون کاری ندارند جز اینکه اختلافات و  یاس و ناامیدی را بیشتر کنند .

آقازاده بیان کرد: درخصوص دستگیری یکی از مدیران استان یکی از این کانال ها  نوشته بود فشارهای مسئولین استان به مقام های قضایی برای آزادی ، این ارزش ندارد که بنویسند  و ما توضیح بدهیم.زمانی آمدم پاسخ دهم که دیروز یا پریروز از تریبون مجلس به رئیس جمهور تذکر دادند که مقامات استان مرکزی فشار می آورند یک نفر دستگیر شده را آزاد کنند من مجبورم واکنش نشان دهم  این اقدام در حالی انجام شده که در روز یکشنبه این هفته در نشست با مجمع نمایندگان هیچ سوالی نشد فقط گفتند تکلیف سازمان صمت را مشخص کنید.

وی ادامه داد: در یکی از نشست های شورای تامین استان تصمیم گرفته شد مدیرکل بازداشتی برای موضوع تنظیم بازار از بازداشت خارج شود و در این نشست هیچ فشاری نبود و مصوبه این نهاد قانونی موجود است و مذاکرات این شورا ثبت شده و کسی برای بازگشت مدیرکل اصرار نداشت و تنها یک پیشنهاد بود  و در جلسه شورا هم مصوب شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مدیرکل حقوقی وزارت صمت نیز پیگیر این مساله بود تا مدیرکل از بازداشت خارج و تکلیف سرپرستی سازمان صمت استان مشخص شود اما در تمامی این موضوعات هرگز فشاری اعمال نشد.

وی افزود:  موضوعیت پرونده این مدیرکل و اتهامات درحال بررسی است و رییس جمهوری و وزیر صمت نیز از آن اطلاع دارند.

آقازاده ابراز کرد:  اجازه بهره‌برداری سوء سیاسی در آستانه انتخابات داده نمی‌شود و هرچند دولت قوت و ضعف هایی دارد ولی نباید در انتخابات از این اتفاقات بهره‌برداری سیاسی شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: ین اتفاقات در واقع بیشتر وسیله تبلیغات و بهره برداری سوء برای تامین منافع به هر قیمتی است. هر کسی هر صحبتی داشته باشد بلافاصله با عدد و رقم پاسخ خواهم داد، بر سر مقوله آلودگی هوای اراک از احساسات مردم سوء استفاده شد و کلیپی در این باره تهیه شده است،  مردم آگاه باشند اکنون زمان ارزیابی عملکرد دولت نیست، زمان ارزیابی مجلس شورای اسلامی است و باید گفت مشکلات مردم را حل کنید نه اینکه چماق برسر دولت بکوبید و این گونه اقدامات مورد رضایت مقام معظم رهبری نیست

وی افزود:  مقام معظم رهبری بیان کردند که همه دولت ها مورد حمایت من هستند، ما هم در مسیر رهبر معظم انقلاب رفتار کنیم. چرا در حالی که دشمن بر کشور تمرکز کرده است، خودمان خودمان را تضعیف می کنیم؟

آقازاده گفت: سوء استفاده از این شرایط ناجوانمردانه است ، اجازه نمی دهم  هر کاندیدایی بخواهد سیاه نمائی کند همه مسئولین مورد حمایت من هستند ، من آمده ام از مسئولین حمایت کنم ،  ما باید حمایت کنیم مگر تخلفی انجام دهند و ثابت شود، این همه جنجال برای چسیت، شما دنبال چه هستید دنبال حفظ پست و سمت و صندلی هستید که اعتقادات را زیر پا  می گذارید،  اینها به مصلحت مردم و کشور نیست مردم هوشمند هستند و حتما قضاوت می کنند .

وی با اشاره به نماز جمعه هفته گذشته تهران که توسط مقام معظم رهبری اقامه شد، بیان کرد: بهترین تعبیر برای وقایع اخیر کشور "یوم الله" بود که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، شهادت یک انسان مخلص باعث شد که افراد زیادی از خواب غفلت بیدا شوند و صحنه ای چنین بزرگ خلق شود. شاید شهادت سپهبد قاسم سلیمانی بیشتر از زندگی افتخارآمیز وی که به اسلام و انقلاب خدمت کرد تاثیرگذار بود و مردم یوم الله را خلق کردند.

آقازاده افزود: مسلما فقدان یک سرباز وطن و ولایت هر چند سخت است، اما آرزوی شهید سلیمانی برای شهادت به دست دشمنی سرسخت که پیوسته دشمنی خود را ثابت کرده است برآورده شد و این افتخار بزرگی برای این شهید بزرگوار است که با شهادت خود شعارهای مخملین دشمنان و توطئه های آنها نقش برآب شد.

وی با اشاره به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی بیان کرد: متاسفانه این حادثه اشتباه بود، اما شجاعت مسئولان و سپاه پاسداران که مسئولیت این حادثه را به عهده گرفتند آلام این خانواده های داغدار را تسلی می بخشد هرچند که باید علل آن پیگیری و برای جلوگیری از تکرار آن و جبران خسارت اقدام شود.

استاندار مرکزی در پایان به عملکرد اداره کل زندان های استان اشاره کرد و گفت: بهتر است که مدیران گاهی در زندان حاضر أه و پای درد دل این زندانیان بنشینند که درس عبرتی هم خواهد بود، همچنین می توان برای بازدیدهای دوره ای و مداوم برنامه ریزی کرد


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها