Portal_background_image

معاون سياسي استاندار: فرهنگ سازي و آموزش همگاني راهبردي موثر در كاهش تصادفات رانندگي است

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در جلسه کمیته پایش تصویری استان، گفت: فرهنگ سازی ، آموزش همگانی و بهره گیری از مشارکت مردمی و فناوری های نوین راهبردی موثر در کاهش تصادفات رانندگی است .

 حقیقی  معاون سیاسی، امنیتی  و اجتماعی  با تاکید بر تلاش برای کاهش تصادفات جاده ای در استان، تصریح کرد: موقعیت مکانی استان مرکزی در کشور که از استان های  پرتردد وسایط نقلیه در محورها مواصلاتی می باشد توجه ویژه دستگاه های ذی ربط در خصوص کاهش تصادفات جاده ای را می طلبد. 

  حقیقی اضافه کرد: باید با ارایه راهکارهای تخصصی  در جهت کاهش تصادفات رانندگی تلاش کنیم ، چرا که همیشه پیشگیری مقدم بر درمان بوده است.

وی با تاکید بر افزایش و به روز رسانی دوربین های کنترل ترافیکی و سرعت سنج در را ه های مواصلاتی بیان کرد: با استفاده از ابزارهای الکترونیکی و توسعه تکنولوژی در این زمینه باید با افزایش و به روزرسانی و پایش آنلاین دوربین ها در  تمام معابر استان که از برنامه‌های کمیته پایش تصویری می باشد برای نظارت دقیق و بهتر بر رانندگی و کنترل امور ترافیکی  تلاش کنیم  تا شاهد کاهش تصادفات جاده ای در استان باشیم. 

حقیقی بر استفاده از فناوری های جدید و هوشمند در جاده های استان تاکید و بیان کرد: نمی‌توان با روش‌های سنتی و قدیمی، ترافیک را کنترل کرد، با توجه به افزایش خودرو و سفر بایستی از طریق سامانه های هوشمند و آنلاین ترافیک و رفتارهای رانندگان را کنترل و سامان بخشیم.  

 رییس کمیته پایش تصویری استان به نقش فرهنگ سازی در زمینه کاهش تصادفات اشاره کردو گفت :مهمترين موضوع در بحث رانندگی درون و برون شهری و كاهش تصادفات، فرهنگ سازی است که بايد در اين زمينه از توان بالقوه مردمي و نيز فناوري‌های موجود، براي تقويت كنترل نامحسوس و كاهش تخلف توسط رانندگان به ويژه ناوگان حمل ونقل بهره گرفت.

وی افزود: ارتقای آموزش همگاني و اصلاح رفتار پرخطر رانندگان می تواند در زمینه کاهش تصادفات موثر باشد، لذا مقوله آموزش همگانی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  تصریح کرد: افزایش پاسگاه های سیار راهنمایی و رانندگی نقش مهمی در کنترل ترافیک و کاهش تصادفات دارند که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت بگیرد.

گفتنی است جلسه کمیته پایش تصویری استان مرکزی پیرامون عملکرد و بررسی دستگاههای ذیربط به ریاست حقیقی معاون سیاسی و امنیتی استاندار و با حضور رییس راهنمایی و رانندگی ، رییس پلیس راهور استان و دیگر اعضا برگزار شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها