Portal_background_image

استاندار مركزي: فرمانداران از همه جريانات قانوني در انتخابات حمايت كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در هفدمین نشست ستاد انتخابات استان که با حضور فرمانداران در محل استانداری برگزار شد، گفت: فرمانداران از همه جریانات قانونی در انتخابات حمایت کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی بر ایستادگی و دفاع از قانون و صیانت از حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان و آرای مردم با تمام توان در برگزاری انتخابات تاکید کرد و گفت: در انتخابات افراد با سلایق مختلف و از جریان های مختلف برای سخنرانی در شهرستانها حضور می یابند که از حضور همه جریانات قانونی باید حمایت و امنیت آنها حفظ شود.

وی بیان کرد: در کشور آزادی بیان حاکم است و فضای انتخابات باید به نحوی باشد که همه جریانات در صحنه باشند و همه تفکرات بتوانند حرف خود را بزنند، دولت تحمل دارد که مخالفین حرف خود را بزنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه برگزاری انتخابات باید بر پایه مفاهمه باشد و ترک قانون و کوتاه آمدن از قانون در آن جایگاهی ندارد، گفت: در برگزاری انتخابات امنیت نشست های قانونی و گفتگو ها باید حفظ شود و نباید اجازه داد افرادی فراقانونی رفتار کنند .

زمانی قمی گفت: در شکل گیری هیات های اجرایی باید به اجزای قانون توجه کنیم و فرمانداران باید اختیار خود را به کسی ندهد و از این اختیار قانونی استفاده کنند.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت یازدهم در شرایطی روی کار آمد که نرخ رشد اقتصادی از شش درصد به حدود منفی شش درصد رسیده بود وخزانه خالی کشور، قیمت چهار دلاری نفت و فشارهای مخالفین نیز با این شرایط همراه بود ولی این دولت توانست با بکار گیری سیاستهای خود در بعد اقتصادی و سیاست خارجی به موفقیت هایی دست یابد.

وی افزود: جریان های مخالف دولت یازدهم برای تطهیر اقداماتی که در هشت سال دولت گذشته انجام شده به دنبال اثبات این موضوع هستند که بیکاری و مشکلات موجود در اثر کم کاری دولت یازدهم در دو سال اخیر به وجود آمده است  در حالیکه این مولود اقدامات غیرکارشناسی دولت های گذشته است و در این راستا باید اقدامات مهم دولت در قالب یک گزارش ساده و خلاصه  برای مردم بازگو شود.

 استاندار مرکزی عنوان کرد: واحدهای تولیدی در استان و کشور در اثر تحریم ها و سیاست های غلط دولت گذشته در شرایط مخاطره آمیزی قرار گرفته اند که دولت در پی حل مشکلات این واحدهای تولیدی است که بتواند واحدهای فعال را صیانت و واحدهای نیمه فعال و تعطیل را احیا نماید.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان نیز تشکیل هیات اجرایی را از اقدامات مهم فرمانداران در برگزاری انتخابات عنوان کرد و گفت: در تمامی جلسات هیات اجرایی فرماندار باید حضور داشته باشد و در شهرستانها نیز یک نفر از فرمانداری بعنوان مسئول اجرایی انتخابات باید تعیین شود.

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه در روزهای آینده اولویت اول فرمانداران باید انتخابات باشد، ابراز کرد: فرمانداران باید اصل بی طرفی کامل را  رعایت  کنند و اجازه دخالت دیگران در انتخابات را ندهند .

وی برگزاری انتخاباتی سالم را در گرو اجرای قانون دانست و افزود:  عوامل اجرایی انتخابات باید قانون انتخابات را بخوبی مرور و مورد توجه قرار دهند و آموزش قانون را در صدر کارهای انتخابات قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه در برنامه زمان بندی انتخابات بیست آذر ماه جاری دستور شروع انتخابات است که از بیست و یکم آذر ماه کار بطور رسمی آغاز می شود،  تصریح کرد: بلافاصله پس از دستور شروع انتخابات فرماندار مرکز استان (مرکز حوزه انتخابیه) ظرف مدت 5 روز باید هیات اجرایی مجلس خبرگان رهبری را به ریاست فرماندار و عضویت رئیس ثبت احوال  مرکز حوزه انتخابیه ، دادستان  و هشت نفر از معتمدین تشکیل دهد.

وی همچنین بر تشکیل جلسات انتخابات در بخشداری و بخشهای مستقل ، پیش بینی کشیک انتخابات در فرمانداری ها از بیستم آذر ماه ، تعیین محل یا اتاق انتخابات در فرمانداریها و پیش بینی برق اضطراری برای این محل و در نظر گرفتن تلفن خاصی برای انتخابات برای در اختیار قراردادن مردم تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست فرمانداران درخصوص اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات گزارشی را ارائه نمودند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها