Portal_background_image

استاندار مركزي در ستاد ساماندهي امور جوانان استان تاكيد كرد: فرصت‌هاي پنهان و جديد اشتغالزايي شناسايي شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: شناسایی فرصتهای پنهان و جدید اشتغالزایی در استان از راههای موثر برای تسهیل شرایط ورود جوانان به بازار کار است که دستگاههای اجرایی باید نسبت به آن اقدام کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: شناسایی فرصتهای پنهان و جدید اشتغالزایی  از عوامل مؤثر در تعيين ايده‌هاي شغلي مي‌باشد و تعيين اين ايده‌ها با بهره‌گيري از تجارب و نظرات افراد متخصص و خبره تحقق مي‌يابد .

وی بیان کرد: ادارات کل فنی و حرفه ای استان ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، دانشگاهها، جهاد کشاورزی، محیط زیست و بسیاری از دستگاههای دیگر می توانند با شناسایی فرصتهای شغلی در نشستی که باحضور جوانان برگزار می شود این فرصتها را به آنها ارائه دهند تا جوانان با توجه به تخصص و دانشهای خود در این شغلها ورود پیدا کنند.

زمانی قمی ابراز کرد: مسئله اشتغال امری یک علتی نیست که با دستور قابل حل باشد بلکه مجموعه ای از علتها ست که حل آن نیازمند بهره گیری از تجربیات و طرح های ارزنده و همکاری و هماهنگی همه ارکان نظام است.

استاندار مرکزی گفت: در شرایطی قرار گرفته ایم که قیمت نفت کاهش یافته است و کل درآمد کشور با مبلغ پرداخت یارانه ها برابری می کند و این موضوع باید در تصمیم گیری های ما مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: افزایش نیروی انسانی بکار گرفته شده در ادارات و دستگاههای دولتی در دولتهای قبل دولت یازدهم را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است که از جمله آن پرداخت حقوق و مزایا به این افراد است.

استاندار مرکزی بر توجه به قوانین بالادستی در تصویب مصوبات تاکید کرد و گفت: مصوباتی که در جلسات به تصویب می رسند باید قابلیت اجرایی شدن را داشته باشند و براساس قوانین موجود باشند.

زمانی قمی گفت: انقلاب اسلامی پدیده ای هوشمند و زنده است که تاکنون در تمام مقاطع توانسته مسائل و مشکلات را بخوبی پشت سربگذارد و همیشه بسوی سربلندی نیل کرده است و من امیدوارم که به برکت انقلاب اسلامی و با اتحاد و همکاری و هماهنگی بتوانیم مسائل و مشکلات موجود از جمله بیکاری را مرتفع  نمائیم.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در ساعت های اولیه اعلام خبر شهادت آیت الله نمر فضای اجتماعی و سیاسی به شکلی شده بود که همه دنیا اقدام عربستان را تقبیح می کردند ولی عده ای خودسرانه با برخوردهایشان در قبال سفارت عربستان در تهران خلاف سیاست های دولت و منافع ملی عمل کردند.
وی اظهار کرد: اگر منطقی و عقلایی عمل می شد امروز ما در عرصه نگاه بین المللی آسیب نمی دیدیم. 
استاندار مرکزی گفت: ماهیت جمهوری اسلامی احترام به قوانین و حقوق سفارتخانه است است و این حرکت افراد خودسر جدای از اعتقاد و سنت جمهوری اسلامی بود.
زمانی قمی گفت: اگر هدایتگری، راهنمایی، موافقت و نظارت مقام معظم رهبری در برنامه برجام نبود این مهم عملیاتی نمی شد.
وی تاکید کرد: چرا باید قبل از اجرای برجام حرکتی صورت گیرد که برای کشور مشکل به وجود بیاید ، رفتارهای بی منطق در قبال عربستان نه تنها آنان را تضعیف نکرد بلکه می توان گفت نوعی خدمت به این کشور بود.
استاندار مرکزی گفت: شاید شهادت آیت الله نمر طراحی شده بود تا این حرکت ناشیانه صورت بگیرد باید از فضایی که ممکن است برای ما مشکل ساز باشد به سرعت فاصله بگیریم.

گفتنی است در این نشست مدیر کل ورزش و جوانان استان  گزارشی ارائه نمود و اعضای ستاد نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها