Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: فراگيري دقيق قوانين تكليف مهم مديران دستگاه‌هاي اجرايي است

آقازاده استاندار مرکزی در بازدید سرزده از اداره کل دیوان محاسبات استان، گفت: فراگیری دقیق قوانین تکلیف مهم مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

آقازاده استاندار مرکزی گفت: آموزش مدیران با قوانین و مقررات نقش مهمی در کاهش هزینه های تشکیل پرونده برای این دستگاه ها دارد لذا این مهم باید سرلوحه کار دیوان محاسبات و دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: تعامل و همکاری هرچه بیشتر با دستگاه های نظارتی از برنامه های اولویت دار استانداری مرکزی است و دستگاه های اجرایی نیز باید این مهم را در دستور کار خود قرار داده و برای تقویت مولفه های تعامل بکوشند.

وی بیان کرد: دستگاه های نظارتی باید برای کاهش هزینه های دولت و نظام اسلامی در چارچوب قانون و با درک واقعیت های جامعه بر دستگاه های اجرایی نظارت مستمر داشته باشند و پیشگیری لازم از وقوع جرایم صورت بگیرد. 

وی گفت:  حمایت از دستگاه های نظارتی استان در راستای انجام بهتر وظایف و ماموریتهای آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

آقازاده با تقدیر از رویکرد تعاملی دیوان محاسبات استان، گفت: دستگاه های اجرائی استان نیز باید با دستگاه های نظارتی تعامل و همکاری خوبی داشته باشند.

مدیرکل دیوان محاسبات استان مرکزی نیز در این آیین گفت: از ابتدای تابستان سال جاری تا کنون با انجام اقدام های پیشگیرانه و تعامل با مسئولان استان پرونده ای توسط این اداره کل به دادسرا ارجاع نشده است.

 خلیلی افزود: برگزاری نشست های مشاوره ای و ارایه راهکارهای قانونی برای جلوگیری از بروز و رفع مشکلات و تمکین دستگاه های اجرایی از قوانین و مقررات مهمترین عامل کاهش ارجاع پرونده به دادسرا بوده است.

وی ادامه داد: آگاهی ناکافی مدیران و ذیحسابان از قوانین و مقررات از مهمترین عوامل بروز مشکلات در فعالیت ها است که این مسئله با برگزاری کلاس های آموزشی قابل جبران و رفع شدن است.

مدیرکل دیوان محاسبات استان مرکزی گفت: این اداره کل در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه های دولت آمادگی هرگونه همکاری و تعامل با دستگاه های اجرایی از جمله آموزش مدیران با قوانین و مقررات برای کاهش هزینه های تشکیل پرونده برای این دستگاه ها را دارد.

استاندار مرکزی به همراه  مدیران کل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری از قسمت های مختلف اداره کل دیوان محاسبات استان مرکزی بازدید کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها