Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار: فراخوان شناسايي هم استاني هاي خارج از كشور آغاز شد

افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری، گفت: فراخوان شناسایی هم استانی های خارج از کشور به منظور بهره گیری از ظرفیت علمی و سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور در استان آغاز شده است.

افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سرمایه گذاری مستقیم خارجی را یکی از مهمترین فاکتورهای توسعه هر کشور دانست و اظهار کرد: برای جذب سرمایه و شکوفائی اقتصاد ایران باید زمینه بازگشت سرمایه های ایرانیان خارج از کشور را فراهم کرد زیرا استفاده از ظرفیت های این سرمایه گذاران و بهره گیری از علم و ایده های آنها می تواند باعث توسعه کشور شود.

افشون با اشاره به اینکه ایرانیان  خارج از کشور اکثراً نیروی انسانی خلاق، کارآفرین و صاحب فکر هستند، گفت: با توجه به اینکه ایرانیان خارج از کشور سابقه طولانی زندگی در خارج را دارند ورود آنها به کشور نگاه مثبتی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد و تمایل آنها را برای سرمایه گذاری در ایران بیشتر می کند.

وی افزود: استفاده از ظرفیت علمی و سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور در دولت یازدهم احیا شده و تمام موانع سرمایه گذاری آنها برطرف می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به تاثیر مثبت برجام در امر سرمایه گذاری خارجی در کشور، بیان کرد: پس از برجام  ظرفیت جدیدی برای کشور ایجاد شده و در این میان مصمم هستیم از سرمایه گذاران خارجی و سرمایه ایرانیان مقیم خارج کشور برای توسعه و آبادانی ایران اسلامی بهره مند شویم.

افشون بیان کرد: با اجرای برجام روند سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران روبه رشد بوده است بطوریکه فقط در سه ماهه بعد از اجرای برجام به میزان حدود 3.5 میلیارد دلار رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع  سالهای 84 تا 92 را دوره خاصی از تاریخ اقتصادی ایران دانست و اظهار کرد: میراث برجا مانده از دولت قبل روابط پر تنش با دیگر کشورهاست که این مسئله سبب شد که بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم مهمترین تلاش این دولت صرف تنش زدایی با دیگر کشورها شود که در این زمینه  دولت توانسته اقدامات موثری را به انجام برساند.

افشون با اشاره به اینکه سهم ایران از سرمایه گذاری خارجی در سال 2014 تنها 0.17 درصد بوده است، گفت:  مروری بر سهم ایران در سرمایه گذاری خارجی در سالهای 2012 و 2013 نشان می دهد این سهم مدام در حال کاهش بوده است .

وی افزود:  در مقابل کاهش جذب سرمایه گذاری خارجی، میزان خروج سرمایه از ایران در سال 2014 نسبت به سال قبل 4 برابر بوده است.

گفتنی است به منظور بهره گیری از ظرفیت و پتاسیل های هم استانی های خارج از کشور معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری نسبت به برگزاری فراخوان شناسایی هم استانی های خارج از کشور اقدام نموده است و ثبت نام آن از طریق تارنمای استانداری مرکزی انجام می شود.

 

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها