Portal_background_image

رئيس مجلس شوراي اسلامي در جمع خبرنگاران؛ فرآيند بازسازي و جبران خسارت سيل زدگان هرچه سريعتر آغاز شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در جمع خبرنگاران در اراک، گفت: فرآیند بازسازی و جبران خسارت سیل زدگان کشور بایستی هرچه سریعتر آغاز شده و از ذخایر آبی ایجاد شده بر اثر بارش ها به بهترین نحو بهره گرفته شود.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:  خیرات بارش‌های اخیر که در کشور رخ داد بیشتر از خسارات آن بود، چرا که سفره‌های آب زیرزمینی، سدها و منابع آبی را سیراب کرد، البته در کنار آن با مشکلاتی هم مواجه شدیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: از ابتدای سال با شروع بارش‌ها، در استان‌های گلستان و مازندران که وضعیت حادیاز نظر بارش و وقوع سیلاب داشتند حضور یافتم و شرایط را از نزدیک رصد کردم و به دنبال آن در استان قم و استان مرکزی حضور یافتم، به منظور اینکه وضعیت را ارزیابی و میزان خسارت‌ها را رصد کنیم.

لاریجانی بیان کرد: برای جبران خسارت‌هایی که به هموطنان در سیلاب و بارش‌های اخیر وارد شده بایستی هر چه سریع‌تر تصمیم گیری و اقدامات لازم آغاز شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: خوشبختانه این بارش‌ها در استان مرکزی تلفات انسانی به دنبال نداشت اما خساراتی وارد کرده که مقرر شد میزان و شرح خسارات احصا و ارائه شود.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که نزولات آسمانی منابع آبی را سرشار کرده باید استفاده بهینه از این منابع آبی داشته باشیم. آب باید در دشت‌ها جاری شود و چنانچه خسارتی در بخش کشاورزی از بابت استفاده از روان آب‌ها برای منابع آب زیرزمینی به کشاورزان تحمیل شود، این خسارت جبران خواهد شد و نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم استان‌های آسیب دیده از سیلاب، در اتباط با جبران خسارت وارده نگرانی و دلهره نداشته باشند و قطعاً برای حل مشکلات این هموطنان تدابیر لازم اندیشیده خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها