Portal_background_image

با حضور معاون اقتصادي استاندار؛ فاز نخست بزرگترين گلخانه هيدروپونيك كشور در شهرستان زرنديه بهره برداري شد

با حضور فرخی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و جمعی دیگر از مقامات کشوری و استانی فاز نخست بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور در شهرستان زرندیه بهره برداری شد.

فرخی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد:ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای طرح های اشتغالزایی به ویژه در مناطق محروم این استان مشارکت داشته باشد.

وی افزود:  مشارکت این ستاد در طرح های اشتغالزایی استان می تواند زمینه ساز رونق تولید، ایجادفرصت های شغلی جدید و توسعه اقتصادی در منطقه باشد.

وی بیان کرد: در شرایطی که کشور با مشکل کاهش بارندگی ها مواجه است و با توجه به نگرش تامین امنیت غذایی و توسعه اقتصادی و تولیدی کشور می طلبد که طرح های بخش کشاورزی در حوزه توسعه گلخانه ها تقویت شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ادامه داد: این گونه طرح ها در راستای فرامین مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی است و امید می رود علاوه بر اینکه در تامین منابع غذایی سالم و اشتغال نقش موثری دارند، بتوانند سهم و جایگاه صادرات محصولات کشاورزی را افزایش دهند.

وی با اشاره به اینکه مجتمع گلخانه ای خشکرود با تلاش قابل تقدیر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان مرکزی اجرا شده است، گفت: این مجتمع نوعی سرمایه گذاری هوشمندانه است و می تواند به الگویی برای سرمایه گذاران تبدیل شود.

فرخی گفت: در صورت تحقق مراحل دوم و سوم این مجتمع، شاهد افزایش تولید و اشتغال در این منطقه خواهیم بود.

گفتنی است احداث این گلخانه به وسعت 15 هکتار جزو برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) است که پنج هکتار آن در فاز نخست به بهره‌برداری می‌رسد و 10 هکتار دیگر نیز تا پایان سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. 

بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و یک شرکت اسپانیایی راه‌اندازی می‌شود که زمینه اشتغال حدود 200 نفر را فراهم خواهد کرد و فازهای دوم و سوم این گلخانه نیز ظرف مدت سه و پنج سال آینده افتتاح خواهد شد. 
بزرگترین گلخانه هیدروپونیک کشور در فاز نخست به تولید انواع صیفی‌جات و سبزیجات نظیر فلفل در سه رنگ، گوجه و خیار می‌پردازد و در ادامه انواع سبزی، بادمجان، توت فرنگی و سایر محصولات گلخانه‌ای تولید می‌شود که به دلیل مدرن بودن این گلخانه میزان تولیدات آن نسبت به گلخانه‌های سنتی پنج برابر بیشتر است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها