Portal_background_image

با حضور وزير بهداشت؛ فاز دوم قطب درمان سرطان غرب كشور بهره برداري شد

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در آیین بهره برداری از فاز دوم خیرساز بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی آیت الله خوانساری اراک، قطب درمان سرطان غرب کشور که با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و استاندار برگزار شد، گفت: ساخت مراکز درمانی مانند فاز دوم خیرساز بیمارستان آیت الله خوانساری اراک، موثر و قابل تقدیر است.

وزیر بهداشت ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت امام حسن(ع)، گفت: افتخار داریم که از طرح توسعه مجهز ۹۶ تختخوابی بیمارستان خوانساری که با مشارکت خیرین سلامت ساخته شده، بهره برداری کنیم.

دکتر هاشمی اظهار کرد: شهرستان اراک از نظر تعداد تخت بیمارستانی در مضیقه است و باید تلاش کنیم تا بیمارستان 480 تختخوابی حضرت ولیعصر(عج) با سرعت بیشتری تکمیل و افتتاح شود و دولت بتواند به موقع کمک های موثری برای بهره برداری از این بیمارستان به عمل آورد.

 وزیر بهداشت ضمن تقدیر از مسئولان استانی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک و خیرین سلامت، خاطرنشان کرد: بهره برداری از مراکز درمانی مانند فاز دوم بیمارستان آیت الله خوانساری در شرایطی که این استان با کمبود تخت بیمارستانی روبرو است، موثر و قابل تقدیر است اما مشکلات درمانی با بهره برداری از این پروژه، تمام نمی شود.

دکتر هاشمی اضافه کرد: عملیات ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شازند نیز امروز آغاز و توسط پتروشیمی شازند ساخته می شود و امیدواریم که با سرعت تکمیل شود.

وزیر بهداشت پیشرفت فیزیکی بیمارستان در حال ساخت حضرت ولیعصر(عج) اراک را حدود ۶۴ درصد عنوان کرد و افزود: اگر اعتبارات مورد نیاز این پروژه به موقع تامین شود، ظرف یک سال و نیم آینده تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد و ما نیز در کنار استاندار و نمایندگان مردم در مجلس تلاش خواهیم کرد تا اعتبارات مورد نیاز این بیمارستان توسط سازمان برنامه و بودجه تامین شود چراکه یکی از بهترین کارهای خیر، راه اندازی این بیمارستان است.

دکتر هاشمی اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اراک را حدود ۱۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: پس از تکمیل ساخت بیمارستان، وزارت بهداشت نسبت به تجهیز آن اقدام خواهد کرد.

وزیر بهداشت در خصوص ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در اراک، گفت: ساخت چنین بیمارستانی از آرزوها است و آرزو هم بر هیچ کس عیب نیست اما اگر مسائلی مانند تحریم ها مشکل ساز نشوند، ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی با استفاده از منابع خارجی امکان پذیر است.

گفتنی است فاز دوم بیمارستان آیت الله خوانساری با ظرفیت 96 تخت بیمارستانی است که این پروژه در مدت 24 ماه در 4 طبقه و در زمینی با زیربنای 4500 متر مربع ساخته شده است.برای ساخت و تجهیز طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری اراک، 30 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که 50 درصد آن توسط خیرین سلامت و 50 درصد دیگر نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک تامین شده است.این پروژه شامل بخش هایی مانند اورژانس، بستری، ICU، رادیوتراپی، آنکولوژی، هماتولوژی، شیمی درمانی، آندوسکوپی، سونوگرافی، ماموگرافی،کلینیک تخصصی و داروخانه است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها