Portal_background_image

استاندار در بازديد از ناحيه صنعتي شهيد سعيدي خمين: فاز اول كارخانه توليد پنل هاي خورشيدي در خمين تا پايان امسال بهره برداري مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از ناحیه صنعتی شهید سعیدی خمین، گفت: بخش نخست بزرگترین واحد تولید کننده پنل های خورشیدی کشور و خاورمیانه تا پایان امسال در خمین بهره برداری می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بزرگترین واحد تولید کنننده پنل های خورشیدی خاورمیانه در ناحیه صنعتی شهید سعیدی خمین با حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است. 

استاندار مرکزی ادامه داد: فاز دوم این پروژه نیز تولید ویفرهای پنل های خورشیدی است و این واحد صنعتی در سال می تواند به میزان تولید ۱۵۰ مگاوات برق، پنل های خورشیدی بسازد.

وی اظهارداشت: همه تجهیزات این واحد صنعتی از کشورهای اروپایی خریداری شده که بیشتر آنها وارد سایت و نصب شده و مابقی نیز به زودی نصب می شود.

استاندار مرکزی افزود: این واحد تولیدی در زیرساخت برق مشکلاتی داشت که با تمهیدات اندیشیده شده مشکل تامین برق نیز حل شد.

آقازاده بیان کرد: کاهش هزینه برق مصرفی و تعمیر و نگهداری مناسب از مزایای پنلهای خورشیدی است که امید است راه اندازی بخش اول این واحد تولیدی فرهنگ استفاده از انرژی های پاک را با توجه به شرایط جغرافیایی کشور، نهادینه کند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: شهرستان خمین زیرساخت های مطلوبی برای راه اندازی واحدهای صنعتی دارد اما به دلیل نبود سرمایه گذاری و زیرساخت های لازم در شهرکهای صنعتی این منطقه با مشکلاتی مواجه است  که باید در جهت رفع آنها تلاش شود.

وی گفت: پروژه توقف گاه کامیون ها و خودروهای سنگین در شهر خمین نیز هم اکنون در دست اجرا است و تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

فرماندار خمین در نشست بررسی مشکلات زیر ساخت های شهرک و نواحی صنعتی گفت: نواحی و شهر ک صنعتی خمین با مشکل آب و برق مواجه هستند.

طهرانی افزود: در ناحیه صنعتی شهید سعیدی و شهدای خرمدشت مشکل تامین برق وجود دارد به طوری که امکان واگذاری و تامین برق حتی برای اهالی قورچی باشی وجود ندارد.

وی بیان کرد: برق فشارقوی برای راه اندازی صنایع مادر و صنایع جدید در خمین وجود ندارد و ساخت نیروگاه 500 مگاواتی از مصوبات دولت نهم و ستاد اقتصاد مقاومتی تاکنون در این شهرستان اجرایی نشده است.

فرماندار خمین اظهارداشت: نبود پست برق 63 کیلو واتی در ناحیه صنعتی سعیدی و خرمدشت و پست برق 400 کیلو واتی در شهرک صنعتی باعث شده طرح های صنعتی که مصرف بالا برق دارند، به بهره برداری نرسند.

گفتنی است استاندار مرکزی در سفر به شهرستان خمین با خانواده معزز شهید والامقام بهرام احمدی زاده در روستای فرنق این شهرستان  نیز دیدار کرد و از صبر و صلابت این عزیزان قدردانی نمود.

 سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها