Portal_background_image

استاندار مركزي؛ غني‌سازي اوقات فراغت بايد در چارچوب نيازهاي جوانان باشد

استاندار مرکزی در ستاد ساماندهی امور جوانان استان گفت: برنامه‌های اوقات فراغت با هدف جذب جوانان در دوره‌های آموزشی اثرگذار باید در چارچوب سلایق و نیازهای آنان عملیاتی شود.

سید«علی آقازاده»  افزود: جوانان به دنبال پویایی، آموزش‌های مناسب، اشتغال و زندگی شرافتمندانه هستند بنابراین باید زمینه این نیازها با توجه به علاقه آنان فراهم شود.

وی اظهار داشت: فضای مجازی شمشیری دو لبه است که با فرصت و تهدید همراه است بنابراین خانواده‌ها باید حضور جوانان در این فضا را مدیریت کنند.

استاندار مرکزی گفت: دانش آموزان و جوانان در ۹۰ روز اخیر اوقات فراغت را سپری کردند بنابراین باید کارشناسان و محققان ارزیابی نقاط قوت و ضعف دوران کرونایی را شناسایی کنند.

آقازاده افزود: باید مشکلاتی که در این دوران برای خانواده ها و جوانان به وجود آمد شناسایی و راهکارهایی برای آن  ارایه شود.

وی اظهار داشت: کرونا موجب تغییر فرهنگ در ابعاد مختلف جامعه شد که با تعطیلی بسیاری از مراکز، جوانان و کودکان در خانه ماندند برخی از این فرصت استفاده کردند و برخی نیز نتوانستند خود را با شرایط وفق دهند.

وی بیان داشت: استان مرکزی دومین استان پیر کشور است و با وجود یک و سه دهم زاد و ولد به علت مهاجرت مردم این خطه، شمار سالمندان آن افزایش یافته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مدیران استانی در نشست ستاد ساماندهی جوانان استان حضور نامنظمی دارند و این مهم باعث می‌شود تا تصمیم‌گیری برای این قشر مهم جامعه با وقفه مواجه شود.

«بهروز اکرمی» افزود: مدیران خود را ملزم به شرکت در نشست‌ها به همراه برنامه مناسب بدانند و از فرستادن نماینده خودداری کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک گفت: سن مشارکت مخاطبان در دوره های آموزشی اوقات فراغت در فصل تابستان هفت تا ۱۶ سال است و بالاترین حجم علاقه در رشته‌های ورزشی، هنری، درسی، مهارتی، اعتقادی و دینی است.

«پیمان عین القضات» افزود: تراکم واحدهای فعال در حوزه اوقات فراغت در مرکز شهرها قرار دارد و حاشیه شهرها از امکانات اوقات فراغت بی بهره است.

وی اظهار داشت: باید کنشگران اصلی از جمله سازمان‌های مردم نهاد وارد عرصه غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان شوند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک گفت: فضای ۲ زیستی با شیوع کرونا در جامعه شکل گرفته است و اگر تا قبل کرونا جوانان از فضای مجازی دور نگه داشته می شدند با تدریس در فضای مجازی به علت تعطیلی مدارس، اکنون خانواده به نسل جوان توصیه به استفاده از این فضا دارند، بنابراین سواد رسانه ای باید توسعه یابد.

وی اظهار داشت: با شیوع کرونا سرمایه‌های اجتماعی مانند گروه‌های جهادی شکل گرفتند پس باید همچنان از این ظرفیت برای غنی سازی اقوات فراغت جوانان استفاده شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: دستگاه‌ها برای اوقات فراغت تلاش می‌کنند برنامه‌هایی را عملیاتی کنند که کم هزینه و فاقد هرگونه تبعات احتمالی باشد بنابراین تفاوتی در دوره‌های اوقات فراغت رخ نمی‌هد و چیزی به داشته شرکت کنندگان اضافه نخواهد شد.

«احمد سجادی» افزود: متولیان دستگاه‌های اوقات فراغت باید افزایش بینش و نگرش در کودکان را مورد توجه قرار دهند و به صرف ارایه آموزش‌های بی‌تاثیر نپردازند.

وی اظهار داشت: لازم است جوانان و کودکان از اطراف خود، محیط زیست، آب و تولید شناخت پیدا کنند تا بتوانند با شناخت از این مهم در آینده فردی اثرگذاری باشند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: ضروری است تا سنجش اثربخش از برنامه‌های اوقات فراغت استان، استخراج و آسیب شناسی شود.

در این نشست برای راه اندازی پایگاه هوانوردی گردشگری در استان، جشنواره هوانوردی و آموزش افراد علاقه مند به پرواز تصمیماتی اتخاذ شد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها