Portal_background_image

با حضور معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري؛ عمليات اجرايي مركز نگهداري سالمندان اراك آغاز شد

با حضور ملاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در جریان سی و دومین سفر کاروان تدبیر و امید عملیات اجرایی مرکز نگهداری سالمندان اراک آغاز شد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: سالمندی و سلامت و رفاه در این دوران از زندگی از مسائل مهمی است که دولت تدبیر و امید به آن توجه ویژه دارد.

شهین دخت ملاوردی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده استان مرکزی از استان های پیر کشور است و در هرم جمعیتی به سمت سالمندی حرکت می کند که این مهم ضرورت برنامه های هدفمند در حوزه امکانات و رفاه سالمندان را دوچندان می کند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: استفاده از ظرفیت ها، توانایی ها و استعدادهای بخش غیر دولتی در تمامی امور مورد حمایت و تاکید دولت است و در حوزه اجتماعی به ویژه سالمندان این مساله باید پررنگ تر دنبال شود.

ملاوردی عنوان کرد: دولت برنامه ها و اهداف زیادی دارد اما منابع و بضاعت کافی را برای پیشبرد آن ها در اختیار ندارد و می طلبد که برای تحقق این مهم مشارکت و حضور بخش خصوصی و مردم به درستی دیده شود.

وی گفت: مقابله با آسیب های اجتماعی یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید است و باید با رویکرد سلامت محور اجازه نداد کار از کار بگذرد و بعد برای درمان هزینه های هنگفت کرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: قدم برداشتن برای مقابله با آسیب های اجتماعی امری ضروری است و همه باید در این راستا تلاش ویژه داشته باشند.

ملاوردی گفت: یکی از مولفه های اساسی در سیاست ها و اقتصاد درون زا بودن یعنی اتکا به اقتصاد کشور، مردم و جلب مشارکت های عمومی و مردمی است.

گفتنی است عملیات ساخت این مرکز در زمینی به وسعت 1400 متر مربع در کوی گردو اراک با زیربنای 1500 متر انجام می شود.ساخت و تجهیز این مرکز در سه طبقه با امکانات توانبخشی، رفاهی و درمانی بیش از 100 میلیارد ریال هزینه دارد و انتظار است اجرای به موقع و موفق این طرح در سفر کاروان تدبیر و امید مورد حمایت قرار گیرد.

یادآور می گردد کاروان تدبیر و امید در روزهای دوم و سوم آبان ماه جاری میهمان استان مرکزی است و در شهرهای اراک و خمین حضور می یابد.
دیدار مردمی با شهروندان اراک و خمین، حضور در شورای اداری، نشست با نخبگان، علما و ایثارگران، نشست سرمایه گذاری ، بازدید از یک واحد صنعتی و بیت امام راحل در خمین و نشست خبری از جمله برنامه های سفر سی و دوم دولت است.

**** کاهش 25 درصدی آسیب های اجتماعی در برنامه ششم هدفگذاری شده است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در جریان سی و دومین سفر استانی دولت و نشست شورای اداری شهرستان کمیجان، گفت: کاهش 25 درصدی آسیب های اجتماعی در راهبردهای اجرایی پنج ساله برنامه ششم توسعه هدفگذاری شده است.

شهیندخت مولاوردی افزود: سند آسیب های اجتماعی توسط رئیس جمهوری ابلاغ شده و بر مبنای تکالیف تدوین شده یک سازمان باید متولی آسیب های اجتماعی باشد.

وی اظهار کرد: آسیب های اجتماعی واقعیتی در جامعه است اما برنامه های هدفمند در مهار و کاهش آن امری ضروریست و راهبردهای بازدارنده آسیب های اجتماعی در حوزه زنان و خانوداه اهمیت زیادی دارد.

 دکتر مولاوردی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کاروان تدبیر و امید در پایتخت صنعت ایران، مهد نخبگان و فرهیختگان و سرزمین آفتاب مهمان است و همه تلاش دولت بر این است تا مسائل این استان به بهترین شکل پی گرفته شود.

وی افزود: سفر به استان مرکزی در رده های پایانی سفرهای استانی دولت است و با ی سفر دیگر دور اول سفر کاروان تدبیر و امید به پایان می رسد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: سفرهای استانی دولت یازدهم با دولت قبلی تفاوت فاحشی دارد و در این سفرها از دادن عهد و پیمان و وعده های غیرعملی و غیرکارشناسی پرهیز می شود.

مولاوردی افزود: در این سفرها متناسب با نیازها و اعتبارات، مصوباتی در دستور کار قرار می گیرد و آنچه تصمیم گیری می شود مبنای کارشناسی دارد و از ماه ها قبل ارزیابی شده و امروز از زبان رئیس جمهوری به مردم استان هدیه می شود.

وی اظهار کرد: این سفرها فرصتی مناسب برای شنیدن خواسته، نیازها و مطالبات مردم است و دولت در این زمینه گوش شنوا دارد.
دکتر مولاوردی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سال 84 دولت نهم همزمان با اجرای سند چشم انداز 20 ساله سرکار آمد که بسیاری از شاخص های مندرج در سند محقق نشده بود و نشانه عدم موفقیت دولت قبلی در اجرایی شدن این سند است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت یازدهم با همه مشکلات سامان معیشت و سیاست خارجی را در اولویت قرار داد و توفیق خوبی نیز حاصل کرده است.

وی بیان کرد:دربدو فعالیت دولت یازدهم وضعیت سرمایه اجتماعی کشور مناسب نبود و گسست اجتماعی در کشور حاکم شده بود و آسیب های اجتماعی، اعتماد عمومی، اخلاق و نشاط را تحت تاثیر قرارداده بود.

وی ادامه داد: دولت در عرصه اقتصاد با ریل گذاری درست تلاش کرد تا بتواند مدیریت را بر مدار عقلانیت، خردجمعی و تدبیر بازگرداند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: باوجود کاهش قیمت نفت از 150 دلار به 30 و 40 دلار که قابل مقایسه با قیمت نفت در دولت گذشته نبود، امسال نرخ رشد پنج درصدی هدفگذاری شده است و دولت در تلاش است تا در برنامه ششم توسعه، نرخ رشد را به هشت درصد افزایش دهد.

مولاوردی افزود: دغدغه مهم دولت خروج اقتصاد ایران از رکود است و با سیاست های اعمال شده رتبه کسب و کار در ایران از 150 به 117 رسیده و برای سال 96 این رتبه به زیر 100 هدفگذاری شده است.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از اولویت های دولت در سیاست خارجی بازی برد برد است و بر مبنای آن کشور توانست از سیطره قطعنامه سازمان ملل بدون اشغال نظامی خارج شود.

وی گفت: با تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای در طول مذاکرات از زنجیره تحریم های فلج کننده خارج شدیم و تهدید نظامی برداشته شد.

 مولاوردی اظهار کرد:  در اقتصاد مقاومتی دولت اقتصادی رقابتی غیر رانتی و شفاف است و کاهش تصدی گری و واگذاری امور به مردم را در برنامه دارد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت :تاکنون دولت 200 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کرده که پرداخت این حجم نیاز به مدیریت و کارکارشناسی داشته است.

مولاوردی افزود: مطالبه جدی در اشتغال جوانان و بیکاری، خواسته اول و آخر جوانان و خانواده آنان است که دولت نیز به این مهم توجه جدی دارد.

 وی اظهار کرد: برای ایجاد فرصت اشتغال جدید باید به دنبال راهکار بود و از اتکا به درآمدهای نفتی و مالیات دوری کرد و لازم است سالانه 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی انجام شود.

معاون رئیس جمهوری گفت: باید مقدمات سرمایه گذاری و اعتماد لازم در این حوزه جذب شود و منظور از سرمایه گذاری پهن کردن فرش قرمز برای متقاضیان و یا گشودن دروازه کشور برای ورود کالای خارجی نیست بلکه دولت به دنبال ایجاد فرصت اشتغال و تشویق سرمایه گذاری با معادله بردبرد است.

وی بیان کرد: مفهوم درونزا بودن اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی این است که کالای تولید داخل را ارجح بدانیم و کیفیت تولید را بالا ببریم.

وی اظهار کرد: متاسفانه با تمام تلاش ها و مدیریت جهادگونه دولت تدبیر و امید شاهد بداخلاقی و بی انصافی هایی بودیم و عده ای کوشیده اند تا حاشیه برای دولت درست کنند.

وی گفت: در ماه های باقی مانده از عمر دولت یازدهم 7500 واحد صنعتی نیازمند کمک که در کشور شناسایی شده به چرخه تولید باز گردانده می شود و دولت می کوشد تا با مجموعه تدابیر اشتغال جدید ایجاد کند.

حضور در گلزار شهدای شهرستان کمیجان و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان ، بهره برداری از دانشگاه پیام نور این شهرستان از برنامه های جانبی سفر نماینده ویژه رئیس جمهوری به شهرستان کمیجان در سی و دومین سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی بود.

 

**** حساس سازی جامعه به مسائل زنان و خانواده مهمترین دستاورد دولت است

 معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در جریان سی و دومین سفر استانی دولت در نشست تخصصی با زنان نخبه استان مرکزی در اراک، گفت: حساس سازی و همراهی جامعه در مسائل حوزه زنان و خانواده، مهمترین دستاورد دولت است.

شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه افزود: دولت تدبیر و امید در بدو فعالیت با طرح آسیب های اجتماعی و مسائل زنان متهم به سیاه نمایی می شد ولی اکنون این واقعیت در جامعه جاافتاده که سرپوش گذاشتن به آسیب های اجتماعی رهاوردی ندارد و زیان بار است.

وی اظهار کرد: دولت مصمم است که با نشست های تخصصی، سمینار و کارگاه های آموزشی حساسیت لازم را به مسائل زنان جلب کند و با بهره گیری حداکثری از توان بین بخشی و امکانات موجود بهترین خروجی را در راهبردهای سلامت خانواده ها و زنان داشته باشد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: ریشه اصلی بسیاری از معضلات حوزه زنان در نگرش، تفکر و بینش های غلط است و مادامی که اعتقاد به صلاحیت و توانمندی زنان نباشد نمی توان شایسته سالاری و ارتقاء جایگاه را رقم زد.

مولاوردی افزود: در زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی زنان نباید مغفول بمانند و در حوزه فرهنگ سازیو مراحل تولید و مدیریت مصرف باید از توان این قشر به بهترین شکل بهره گرفت.

وی توضیح داد: زنان باید جایگاه واقعی را برنامه های اقتصاد درون زا به دست آوردند و از این سرمایه مهم انسانی کشور نباید غفلت شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: افت شدید سرمایه اجتماعی در شروع کار دولت یازدهم وجود داشت و خود این وضعیت منجر به شکل گیری انواع گسست ها و منبع آسیب های اجتماعی می شود.

مولاوردی اظهار کرد: تدوین اطلس وضعیت زنان و برگزاری نشست های منطقه ای از برنامه های ساختاری در بهبود جایگاه زنان و خانواده در دولت تدبیر و امید است.

وی اظهار کرد: در سند برنامه ششم توسعه اولویت بندی مشکلات زنان برجسته دیده شده و تحول در این حوزه در پنج سال آینده هدفگذاری شده است که محوریت آن بهبود وضعیت زنانو خانواده و موضوع عدالت جنسیتی است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: سیاست ملی خانواده که با 16 بند ابلاغ شده با سازو کار مطلوب در ستاد ملی زنان و خانواده که هشت وزیر عضو آن هستند در دستور کار جدی است.

مولاوردی گفت: سیاست ها و برنامه ملیدر خصوص تغییر وضعیت آسیب طلاق در حال انجام است که اممید است با تشکیل امور اجتماعی شاهد بهبود در این خصوص باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با موضوع کاهش زمان کار زنان شاغل اشاره کرد و گفت: این برنامه برای دستگاه ها و کارفرمایان بار مالی دارد و به همین علت سازمان برنامه و بودجه مخالف آن بود و قصد پس دادن طرح را داشت اما با اصرار دفتر زنان ریاست جمهوری جامه عمل پوشید و با تعیین مشوق های پلکانی مالیاتی و بیمه ای کاهش زمان کار زنان شاغل عملیاتی می شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت نیز از دیگر برنامه های محوری است که در قالب یک لایحه جامع دنبال می شود.

مولاوردی افزود:ایجاد توازن بین زندگی و شغل زنان امری ضروریست و برای تحقق این مهم باید توجه کرد که این طیف جامعه مسئولیت مادری، همسری و اجتماعی را توام دارند و نباید برسر دوراهی مادر بودن و فعالیت اجتماعی قرار بگیرند و دولت وظیفه دارد با بررسی همه جانبه از این قشر حمایت کند

*** بازدید معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری 

شهیندخت مولاوردی شامگاه یکشنبه با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری از نزدیک با نحوه خدمت رسانی به شهروندان در جریان سفر کاروان تدبیر و امید آشنا شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها