Portal_background_image

با حضور استاندار؛ عمليات اجرايي طرح توسعه آستان مقدس امامزاده محمد (ع) تفرش آغاز شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی در پنجمین روز از ایام الله دهه فجر عملیات اجرائی طرح توسعه آستان مقدس امامزاده محمد (ع) تفرش آغاز شد و آبرسانی به 12 روستا و گازرسانی به 9 روستا در این شهرستان به طور همزمان به بهره برداری رسید.

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین زیارت و عطر افشانی امامزاده محمد (ع) فم شهرستان تفرش اظهار کرد: نقش آستان امامزادگان و ظرفیت های دینی و معنوی به عنوان قرارگاه های فرهنگی باید برجسته سازی شود.

وی افزود: آستان مقدس امامزادگان به عنوان قرارگاه های فرهنگی جایگاه ویژه ای را در جامعه دارد و باید مورد توجه اقشار مختلف مردم به ویژه مسئولان فرهنگی قرار گیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: تقویت جایگاه امامزادگان و داشته های معنوی و دینی می تواند نقش موثری در جذب جوانان این مرز و بوم به معنویت و تقوای الهی داشته باشد.

زمانی قمی عنوان کرد: آستان مقدس امامزادگان تنها یک مکان زیارتی نیست بلکه باید از این ظرفیت به نحو شایسته در گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی در جامعه استفاده کرد.

استاندار مرکزی پس از انجام آیین زیارت و عطر افشانی امامزاده محمد فم شهرستان تفرش، کلنگ طرح توسعه این امامزاده را بر زمین زد و با آغاز عملیات اجرایی این طرح، 2 هزار و 500 متر مربع به فضای بیرونی امامزاده اضافه خواهد شد.

 **** دیدار استاندار با خانواده شهید والامقام اسداله شاهواروقی 

زمانی قمی استاندارمرکزی در دیدار با خانواده شهید اسدالله شاهواروقی در روستا شاهواروق از توابع شهرستان تفرش،اظهار کرد : مادران شهیدان با الگوگیری از سیره حضرت زینب(س)جوانان خود را برای دفاع از کیان ایران اسلامی راهی جبهه حق علیه باطل کردند و این خصیصه سرمایه ای کم نظیر برای نظام اسلامی است.

وی افزود: پدران و مادران شهدا والدین معنوی آحاد جامعه هستند و تکریم این قشر باید سرلوحه همه اقشار قرار گیرد.

زمانی قمی گفت: پدران و مادران شهدا جوانان خود را به عنوان سرمایه های اصلی زندگی خود تقدیم آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی کردند از این رو حل مشکلات این قشر از جامعه باید در دستور کار همه مسئولان قرار داشته باشد.

شهید اسدالله شاه واروقی در سال 1339 در شاه وارق تفرش متولد و در 22 بهمن سال 1360 در تنگه جزابه به شهادت رسید.

*** افتتاح طرح  آبرسانی به 12 روستا و گازرسانی به 9 روستای تفرش با حضور استاندار

در ادامه سفر استاندار مرکزی طرح گازرسانی به روستاهای سمردشت، فلوجرد، عزالدین، دربر،زرجین، بکلیک، دیزج، کهلو علیا و گزاوند از محل منابع داخلی شرکت گاز استان مرکزی با اعتباری بالغ بر 54 میلیارد و 408 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

در این طرح 83 هزار و 280 متر شبکه و خط تغذیه گاز از نوع پلی اتیلن و فولادی اجرا شد همچنین سه عدد ایستگاه تقلیل فشار TBS با ظرفیت های مختلف نصب شده است و با نصب 640 عدد علمک گاز بیش از 640 خانوار ساکن در این روستاها از نعمت گاز بهره مند شدند.

اجرای طرح گاز رسانی به روستاهای وسمق، کوره، قره جاقیه، هفتیان، قزلباش و طریزآباداز منابع داخلی شرکت گاز استان مرکزی نیز در این آیین آغاز شد که هزینه تامین کالا و اجرای این طرح در 6 روستا 28 میلیارد و 829 میلیون ریال برآورد شده است.

برای گاز رسانی به این روستاها، نیاز به اجرای 38 هزار و 400 متر شبکه، خط تغذیه گاز از نوع پلی اتیلن و فولادی، نصب 280 عدد علمک گاز و یک ایستگاه تقلیل فشار TBSبه ظرفیت 2 هزار و 500 مترمربع در نظر گرفته شده است.

همچنین آب رسانی و اصلاح شبکه 12 روستای شهرستان تفرش با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که بر این اساس 100 کیلومتر اصلاح شبکه داخلی، هفت باب مخزن، 2 ایستگاه پمپاژ و حفر 2 حلقه چاه انجام شده است.

***  بهره برداری از طرح هادی روستای الویجان با حضور استاندار

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین بهره برداری از طرح هادی روستای الویجان ، اظهار کرد: پدیده مهاجرت روستاییان به شهرها مشکلاتی از قبیل حاشیه نشینی، کاهش رونق اقتصادی روستایی را برای جامعه به همراه دارد که به منظور تحقق ارزش افزوده اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار پایدار باید زیر ساخت های مناسب در روستاها ایجاد شود. 

وی ادامه داد: جلوگیری از پدیده مهاجرت روستاییان به شهرها نیازمند تامین زیر ساخت ها فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، رفاهی و خدماتی دارد که خانواده دولت در استان مرکزی طرح های گسترده ای در این حوزه ها ایجاد کرده است.

استاندار مرکزی توسعه اقتصاد روستاییان را یکی از راهبردهای اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: دولتمردان استان مرکزی برای تحقق این مهم ارایه تسهیلات کم بهره برای ایجاد کارگاه های اشتغال خانگی در روستا را در دستور کار خود قرار داده اند.

زمانی قمی روستاییان نقش برجسته ای در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی داشته اند و از این رو توجه به این قشر و رفع نیازهای آنان باید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

گفتنی است طرح هادی روستای الویجان روستای تفرش با هزار متر محوطه سازی، 800 متر جدول گذاری و سه هزار متر آسفالت با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

یادآور می گردد استاندار مرکزی با حضور در کنار قبور مطهر شهدای گمنام شهرستان تفرش به مقام شامخ این شهیدان ادای احترام کرد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها