Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي و معاون سازمان ميراث فرهنگي كشور عمليات اجرايي احداث موزه فرش اراك آغاز شد

درویش امیری معاون امور حقوقی ، مجلس و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در آئین کلنگ زنی موزه فرش اراک با نام" شهدای ایران اسلامی" که با حضور استاندار مرکزی برگزار شد، گفت: موزه فرش استان مرکزی غنی‌ترین موزه فرش کشور خواهد بود.

درویش امیری معاون امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، اظهار کرد: موزه فرش استان مرکزی بواسطه مجموعه فرش‌های نفیسی که به این موزه اهدا شده است، غنی‌ترین موزه فرش کشور خواهد بود.
وی بیان کرد: با همه غفلت‌هایی که در خصوص صنعت فرش ایران صورت گرفته موزه‌سازی می‌تواند شروعی برای جبران غفلت‌ها باشد.
درویش امیری عزم استاندار استان مرکزی را در احداث موزه فرش اراک جدی دانست و بیان کرد: با توجه به قول استاندار این استان امید است که کنگ‌زنی احداث این موزه به سرانجام رسد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در آئین عملیات اجرایی موزه فرش اراک گفت: فرش از صنایع دستی مهم ایران به علت سابقه در فرهنگ و تمدن مورد اقبال عموم قرار دارد.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: فرش به علت نقشه، بافت و هنری که در تولید آن به کار می رود و نتیجه یک عمر تلاش هنرمند است جایگاه بالایی دارد.
وی اظهار کرد: در موزه فرش اراک نتیجه عمر هنرمندان به صورت خلاصه در کتابچه هنر در استان امام هدیه شده است.
وی ادامه داد: این اقدام ارزشمند در سال های آتی زمینه خوبی برای جذب توریست و توسعه فرهنگ در منطقه است.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: موزه فرش اراک می تواند در عرصه داخلی و خارجی به علت داشتن گنجینه بی مثال فرش های اهدایی قابل تحسین و مورد اقبال گردشگران قرار گیرد.
وی به هنرمندان عرصه بافت فرش توصیه کرد: درتولید محصول به کیفیت بیش از گذشته بها دهند تا در عرصه رقابت بتوانند جایگاه خود را برتر از سایر کشورها حفظ کنند.

شایان ذکر است عملیات اجرائی موزه فرش اراک با چهار هزار مترمربع وسعت در دو طبقه، با اشتغال مستقیم 10 نفر و غیرمستقیم 100 نفر، برآورد هزینه ساخت 100 میلیارد ریال و با درآمد سالانه 10 میلیارد ریال آغاز شده است.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها