Portal_background_image

با حضور معاون توسعه روستايي و مناطق محروم كشور؛ عمليات اجرائي نخستين طرح توليد جواهر و سنگ هاي قيمتي كشور در خمين آغاز شد

رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در حاشیه آغاز عملیات اجرایی نخستین طرح تولید جواهر و سنگ های قیمتی کشور در روستای آشمسیان خمین، گفت: 100 هزار شغل جدید و پایدار توسط دستگاه های مختلف در روستاهای سراسر کشور درسال جاری ایجاد شد.

رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار کرد:  20 هزار میلیارد ریال اعتبار امسال برای ایجاد واحدهای اشتغالزایی و توان افزایی در سطح روستاها تخصیص یافته است.

وی اظهارکرد: توجهی که دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها و عشایر داشته کارشناسی و اثربخش بوده و این رویکرد در هیچ دولت دیگری وجود نداشته است.

رضوی افزود: دولت لایحه دو فوریتی به مبلغ یک و نیم میلیارد دلار را بر اساس فرامین مقام معظم رهبری به مجلس شورای اسلامی داد که خانه ملت با یک فوریت آن موافقت کرد و به صورت قرض الحسنه در اختیار روستائیان و عشایر در جهت اشتغالزایی قرار گرفت.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بیان کرد: 6 هزار و 200 میلیارد ریال با نرخ هشت درصدامسال برای ایجاد اشتغال در روستاها به استان ها اختصاص یافت و به هر استانی 200 میلیارد ریال تخصیص شده است.

رضوی افزود: از هفته جاری تسهیلاتی از طریق پست بانک به میزان سه هزار میلیارد ریال و تا سقف سه برابر و 2 هزار میلیارد ریال از طریق بانک کشاورزی تا سقف دو برابر برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در روستاها پرداخت می شود. 

وی گفت: نرخ این تسهیلات نیز هشت درصد است اما شهرستان خمین که جزو مناطق محروم و کمتر توسعه یافته می باشد در بخش واحدهای تولیدی کشاورزی نرخ کارمزد این تسهیلات پنج درصد، در بخش مشارکتی سه درصد و در بخش های دیگر نظیر گردشگری و صنعت نزدیک به هفت درصد است.

رضوی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی نخستین طرح تولید جواهر و سنگ های قیمتی کشور در ناحیه صنعتی روستای آشمسیان خمین، گفت:  احداث این واحد می تواند  ارزش افزوده فراوانی برای کشور ایجاد کند چرا که تاکنون سهم کشور ما از حدود 1000 میلیارد دلار گردش مالی سنگهای زینتی و قیمتی  منهای طلا در جهان ، به دلیل کم توجهی به این صنعت  نزدیک به صفر است که استقرار این واحد ارزش افزوده و تولید ثروت برای کشور را در پی دارد و برای 500 نفر در منطقه اشتغالزایی خواهد داشت.

وی همچنین بر ایجاد ناحیه صنعتی در روستاها تاکید کرد و گفت: اشتغالزایی  برای روستاییان از اقداماتی واجب و ضروری در جهت رشد و توسعه روستاها می باشد که مشخص کردن محل هایی بعنوان ناحیه صنعتی در روستا نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند .

وی افزود: توجه به صنایع تبدیلی و فراوری در روستاها از موارد مهمی است که در گذشته مورد غفلت قرار گرفته است و امروز باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

گفتنی است عملیات اجرایی نخستین طرح تولید جواهر و سنگ های قیمتی درنواحی صنعتی کشور با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت، استاندار  مرکزی و مسئولان محلی در خمین کلید خورد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها