Portal_background_image

با حضور استاندار ؛ عمليات اجرائي مجتمع امور آسيب‌ديدگان اجتماعي استان آغاز شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین آغاز عملیات اجرائی مجتمع امور آسیب دیدگان اجتماعی ، گفت: دستیابی به جامعه سالم در گرو خانواده سالم است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر حل آسیب های اجتماعی ،اظهار کرد: مسئله آسیب های اجتماعی بقدری حائز اهمیت است که شخص مقام معظم رهبری در این زمینه  ورود پیدا کرده اند و هر شش ماه یکبار جلسه سران و موثرین در این حوزه در محضر معظم له تشکیل می شود و ایشان دستورات اکید و مهم خود را ارائه می کنند.

وی افزود: معظم له  اولویتهای مهم در حوزه آسیب های اجتماعی  را هم مشخص کرده اند واز همه مسئولان و ارکان کشور  خواسته اند که این امور در اولویت کاری آنها قرار گیرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ما براساس وظایف ذاتی و مسئولیت هایی که برعهده داریم و  مهمتر از آن احساس وجدان و تبعیت کاملی که  باید از رهبری داشته باشیم و در پاسخ به دغدغه های معظم له با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که در استان باید برای زنان، بانوان و بخشی از مادران آسیب دیده امکانی را فراهم کنیم.

زمانی قمی افزود:  خانواده سالم با داشتن مادرانی سالم شکل می گیرد و زمینه تشکیل جامعه ای سالم را فراهم می کند لذا توجه بر سلامت زنان جامعه امری حائز اهمیت است.

وی افزود: در این راستا ایجاد مجتمعی برای آموزش و درمان زنان آسیب دیده در نظر گرفته شد که این مجتمع خیر ساز امروز در زمینی به مساحت دو هزار متر کلنگ زنی شد که امیدوارم این اقدام بتواند بر بخشی از آسیب های اجتماعی جامعه غلبه کند.

وی عنوان کرد: همزمان با ساخت این بنا لازم است که دفتر امور اجتماعی استانداری با کمک صنایع به منظور تجهیز مجتمع اقدام کند و امید است که سال آینده این مرکز که از نیازهای اولویت دار استان در حوزه اجتماعی است به بهره برداری برسد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: ما موظف هستیم  برای مقابله با آسیب های اجتماعی تلاش کنیم  لذا در  حوزه های دیگر مانند جمع آوری بخشی از معتادان نیز اقداماتی را نظیر ایجاد این مرکز دنبال خواهیم کرد.

زمانی قمی افزود: مقدورات  ما محدود و آسیب های اجتماعی از بیشتر از مقدورات  است  لذا از همه اقشار  و  بخش سالم جامعه که قریب به اتفاق  جامعه ما سالم هستند می خواهم بیایند مدد کنند تا یک جامعه سالم بسازیم  چرا که باید همه در کنار هم برای رفع آسیب اجتماعی، کاهش و ریشه کنی آنها تلاش کنیم .

وی  خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی درست و بموقع  می تواند در جامعه امید و در کنار آن نسبت به موضوعات مختلف  حساسیت ایجادکند این حساسسیت نکته مهمی در کنار امید است لذا می تواند در بخشهای مختلف  جامعه  برای غلبه بر مشکلات از جمله آسیب های اجتماعی تحرک ایجاد کند و همه را به میدان بیاورد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها