Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي اداري و آيين تكريم و معارفه معاون سياسي استاندار: عملكرد شفاف دستگاه هاي اجرايي گام نخست جلب اعتماد عمومي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای اداری و آیین تکریم و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ، گفت: عملکرد شفاف مدیران اجرایی و سالم سازی بدنه دستگاه ها و نهادهای دولتی گام نخست در جلب رضایت عمومی است که در کارنامه چهل ساله انقلاب موارد زیادی از آن به چشم می خورد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی در کشور است که باید روز به روز تقویت شود. 

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در جریان تقدیم لایحه بودجه سال 98 به مجلس شورای اسلامی تخصیص اعتبار تمامی سازمان ها و دستگاه های اجرایی را به صورت شفاف در اختیار آحاد جامعه قرار داد که این مهم باید الگوی رفتاری تمامی مسئولان قرار گیرد. 

استاندار مرکزی بیان کرد: جلب اعتماد عمومی با شفاف سازی عملکرد مسئولان پایه های نظام اسلامی را در برابر توطئه های دشمنان حفظ و تقویت می کند، بنابراین دستگاه های اجرایی باید با تمام ظرفیت در این راستا حرکت کنند. 

آقازاده اظهار داشت: وحدت و یکپارچگی ملی عامل خنثی سازی توطئه های دشمنان است و ارتباط مردم و مسئولان باید در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به اندازه مطلوبی تقویت شود.

وی ادامه داد: طرح های عمرانی و اقتصادی آماده بهره برداری استان مرکزی برای ایام الله دهه مبارک فجر نسبت به سال گذشته 65 درصد افزایش دارد که این مهم گویای پویایی استان و سرزندگی عمران و اقتصادی استان است. 

استاندار مرکزی اضافه کرد: دشمنان نظام اسلامی از هر ابزاری برای ضربه زدن به پایه های نظام اسلامی و ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان استفاده می کنند اما، ملت انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی و به خصوص استان مرکزی با حضور پر شور در آیین راهپمیایی 22 بهمن ماه یک بار دیگر عشق و علاقه خود را به آرمان های نظام اسلامی فریاد می زنند. 

آقازاده بیان کرد: هماهنگی مدیران دستگاه های اجرایی با استانداری و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی باعث شده روند انجام فعالیت ها از پویایی و نشاط بالایی برخوردار باشد بنابراین باید با تقویت این وفاق و همدلی نسبت به پیشبرد اهداف عالی نظام و انجام کارهای ماندگار اقدام کرد. 

وی اضافه کرد: گزارش های مرکز آمار ایران دلالت دارد که نرخ بیکاری استان مرکزی در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود یک و نیم درصد کاهش داشته و این مهم نیز بیانگر فعالیت های اقتصادی پایدار در این منطقه است.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش افزود: مسئولیت در جامعه ایران اسلامی فرصتی است که نصیب هر کسی نمی شود و مسئولان باید به عنوان ذکات این نعمت ارزشمند خدمت بی منت را سرلوحه کارشان قرار دهند. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این آیین گفت: یکهزار و 258 طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر 10 هزار و 375 میلیارد ریال در ایام الله دهه مبارک فجر در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان بهره برداری می شود. 

 زندیه وکیلی افزود: همچنین عملیات اجرایی 69 طرح عمرانی و اقتصادی به ارزش ریالی 2 هزار و 40 میلیارد ریال نیز در این ایام با حضور مسئولان استانی در نقاط مختلف استان آغاز می شود. 

وی بیان کرد:192 طرح از مجموع طرح های استان اقتصادی هستند که با مشارکت بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات از بانک های مختلف به بهره برداری می رسد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: با بهره برداری از این طرح ها هفت هزار و 580 اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در استان ایجاد می شود.

زندیه وکیلی اضافه کرد: مجموع طرح های اقتصادی و عمرانی استان مرکزی که در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسند نسبت به سال گذشته 65 درصد افزایش دارد. 

وی ادامه داد: طرح های اقتصادی استان در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی و طرح های عمرانی نیز در بخش های آبرسانی، گازرسانی، بازسازی، مرمت و ساخت مراکز آموزشی، راه سازی، زیرسازی، مرمت و راهداری است. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: علاوه بر این طرح ها، شمار زیادیاز طرح های نیمه کاره نیز در استان وجود دارد که با تخصیص اعتبار مورد نیز روند تکمیل آن ها سرعت گرفته است. 

استاندار زنجان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی سابق استان مرکزی نیز در این نشستگفت: آمریکا و متحدانش با تمام قوا وارد جنگ اقتصادی با ملت ایران شده اند اما،مردم بصیر ایران در راهپیمایی روز 22 بهمن یک بار دیگرهوشمندانه توطئه های آنان را خنثی می کند. 

 حقیقی افزود: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای ارزشمند 40 ساله نظام را برای مردم و به خصوص نسل جوان تشریح و تبیین کنند. 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته موفقیت های بسیاری در تمامی بخش های علمی، پژوهشی، ورزشی و سیاسی به دست آورده که نسل جوان باید با این دستاوردها آشنا شود. 

استاندار زنجان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اسبق استانداری مرکزی بیان کرد: انضباط کلامی و یکپارچگی برون بخشی تنها راه مقابله با توطئه های دشمنان است که این مهم باید در تمامی دستگاه های اجرایی جاری باشد. 

در این آیین «بهروز اکرمی» به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی معرفی و از خدمات یکساله «فتح الله حقیقی» نیز تقدیر شد. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها