Portal_background_image

استاندار: عملكرد دولت تدبير و اميددر تكميل و تحويل طرح مسكن مهر درخشان است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای مسکن استان که با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ، برگزار شد، گفت: عملکرد دولت تدبیر و امید در تکمیل و تحویل طرح مسکن مهر درخشان است .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی نیز در این راستا گام های بلندی برداشته و باید واحدهای تکمیل نشده نیز با همت و تلاش مضاعف به اتمام رسد.

وی بیان کرد:  احداث ۳۹ هزار و ۲۱۰ واحد مسکن مهر به عنوان سهم استان مرکزی ثبت شده که از این رقم ۶۶۳ واحد مسکن مهر تکمیل نشده در استان مرکزی وجود دارد که 431 واحد آن در شهر امیر کبیر است و این واحدها از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردارند.

آقازاده بیان کرد: با موقعیتی که شهر جدید امیرکبیر دارد، ظرف مدت یک هفته آینده وضعیت ادامه کار مسکن مهر در این شهر بایستی تعیین تکلیف شود

استاندار مرکزی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات طرح مسکن مهر در شهر جدید امیرکبیر تامین آب آشامیدنی بود که این مشکل حل شده و طرح آبرسانی به این منطقه در حال انجام است.

ادامه داد: باید همه فعالیت‌ها و پیگیری های لازم برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر در استان مرکزی به کار گرفته شود تا در پایان سال جاری پرونده مسکن مهر در استان مرکزی بسته شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: سعی بر این است به نحوی عمل شود که از جمله استان‌های برتر و پیشرو در اتمام پروژه مسکن مهر باشیم و دستگاه های مطئول و مرتبط نیز در این زمینه پیگیری لازم را به انجام برسانند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر نیز  گفت: یک میلیون و 724 هزار واحد مسکن مهر از ابتدای اجرای این طرح تاکنون به مردم در نقاط مختلف کشور تحویل شده است.

 اصغری مهرآبادی افزود: طرح مسکن مهر از سال 86 و در زمان دولت گذشته به مرحله اجرا درآمد که در راستای آن ساخت 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور آغاز شد.

وی بیان کرد: کار ساخت حدود 2 میلیون واحد مسکن مهر به اتمام رسیده اما یک میلیون و 724هزار واحد مسکن مهر تاکنون تحویل مردم شده که یک میلیون و 90 هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: 260 هزار واحد مسکن مهر عملیات ساخت آن به اتمام رسیده و هماهنگی های لازم با دستگاه های زیربط برای نصب انشعابات مورد نیاز صورت گرفته تا به زودی این واحدها نیز به مردم تحویل شود.

اصغری مهرآبادی عنوان کرد: طرح مسکن مهر پارسال در استان های زنجان، یزد و چهارمحال و بختیاری به اتمام رسیده، و حدود 6 استان نیز تا پایان سال جاری در در برنامه تکمیل است که بقیه طرح های مسکن مهر کشور نیز بر اساس وعده رئیس جمهوری باید تا پایان سال 98 به اتمام رسد.

وی تصریح کرد: امید است تا پایان سال جاری طرح های مسکن مهر استان مرکزی نیز به اتمام رسد و این استان جزو بهترین و موفق ترین استان های کشور در راستای طرح مسکن مهر است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اضافه کرد: سهم استان مرکزی از مسکن مهر 39 هزار و 210 واحد است که 663 واحد باقی مانده است.

اصغری مهرآبادی بیان کرد: 431 واحد نیمه تمام مسکن مهر استان مرکزی در شهر جدید امیرکبیر است که این واحدها پیشرفت بیش از 90 درصد دارند و تنها نصب تجهیزات این واحدها باقی مانده و با همت و تلاش مضاعف می توان پرونده مسکن مهر این شهر جدید را تاپایان سال جاری به اتمام رساند.

وی تصریح کرد: حدود چهار طرح مسکن مهر تعاونی نیز در استان مرکزی هنوز به اتمام نرسیده که این شرکت ها نیز در راستای تکمیل این طرح ها باید جهادی عمل کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 23 هزار و 629 قرارداد مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت این استان منعقد شده که 152 قرارداد هنوز تحویل نشده است.

«حمد مرزبان» افزود: تعداد قراردادهای مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفری این استان 9 هزار و 326 مورد است که 708 قرارداد خودمالک و 80 گروه ساخت باقی مانده است.

وی بیان کرد: قراردادهای مسکن مهر شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران نیز 2 هزار و 655 واحد است که 431 واحد در این شهرها باقی مانده و پیشرفت فیزیکی این واحدها بیش از 90 درصد است.

در نشست شورای مسکن استان مرکزی در خصوص مشکلات واحدهای باقی مانده مسکن مهر این استان بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد نشستی ویژه تا یک هفته آینده در این راستا با انجام کار کارشناسی تشکیل شود.سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها