Portal_background_image

علی اكبر شعبانی فرد: توانمندی علمی ایران دنیا را حیرت زده كرده است

استاندار استان مركزی در دیدار با دانش آموزان و مدیران مجتمع های راهنمایی و دبیرستان استعداد های درخشان اراك گفت: توانمندی علمی ایران اسلامی دنیا را حیرت زده و دشمنان انقلاب اسلامی را مرعوب كرده است. 

شعبانی فرد گفت: به بركت انقلاب اسلامی و با تاكید رهبر معظم انقلاب اسلامی، دانشمندان ایرانی شایستگی و لیاقت خود را به ویژه در عرصه دانش هسته ای و پزشكی به دنیا ثابت كردند.

استاندار استان مركزی بیان كرد: امروز در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی استعدادهای دانش آموزان و جوانان ایران اسلامی در مسیر بالندگی و پویایی كشور هدایت می شود كه این مهم منشاء بركات زیادی شده است.

شعبانی فرد ادامه داد: مجاهدت های امام راحل و رهبری های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی موجب حفظ و تقویت روحیه خودباوری در قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان شده است كه این موضوع دشمن را خشمگین كرده است.

وی خاطر نشان كرد: امروز با حضور دانشمندان در عرصه دانش صلح آمیز هسته ای ایران حرف برای گفتن دارد و در بخش پزشكی نیز 96 درصد نیازها از تولیدات داخل تامین می شود.

استاندار استان مركزی اظهار كرد: آموزش و پرورش باید برای توانمند تر شدن و بالندگی بیشتر دانش آموزان و افتخار آفرینی در المپیادهای بین المللی و جهانی بیش از پیش تلاش كند.

شعبانی فرد با یادآوری بهره هوشی بالای مردم و دانش آموزان استان مركزی گفت: این استان مردان و زنان تاریخ ساز بسیار بزرگی در عرصه های دینی ، علمی و سیاست تقدیم كشور و جهان كرده كه نشانگر توانمندی علمی مردم است.

'سیف الله كریم زاده' مدیركل آموزش و پرورش استان مركزی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های علمی و آموزشی مجتمع های استعدادهای درخشان علامه حلی و فرزانگان اراك گفت: هم اكنون یك هزار و 600 دانش آموز پسر و دختر در مقاطع راهنمایی و دبیرستان این مجتمع ها مشغول به تحصیل هستند.

در این دیدار استاندار استان مركزی برای ساخت نماز خانه در مجتمع دخترانه فرزانگان و تسریع در رفع مشكل آب شرب این دو مجتمع دستورات لازم را صادر كرد
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها