Portal_background_image

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: اقتصاد مقاومتی به تولید ملی توجه دارد

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار مرکزی در محل استانداری برگزار شد، گفت: اقتصاد مقاومتی مولد است و به تولید ملی توجه دارد.

محمد جواد ایروانی با اشاره به اهداف راهبردی اقتصاد مقاومتی، اظهارداشت: توجه به سهم و نقش اساسی آحاد مردم،‌ کارآفرینان و تولیدکنندگان، ایجاد عدالت بین تمامی فعالان اقتصادی، استفاده از ظرفیت‌های داخلی، تولید محور کردن اقتصاد و ایجاد پایداری در اقتصاد از راهبردهای اساسی اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

وی افزود: سامان یافتن نظام مالی، مردمی کردن ، عدالت محوری و دانش بنیان کردن اقتصاد از عوامل اصلی اقتصاد مقاومتی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ویژگی اقتصاد مقاومتی این است که این اقتصاد یک نظام‌واره است که با هم تعامل دارندو همچنین  رویکردی جهادی و حماسی دارد یعنی نیازمند انگیزه‌های حماسی و همتی مضاعف است.

ایروانی بیان کرد: با توجه به شعار امسال و سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی تکیه بر مسائل اقتصادی کشور منظم تر شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: با توجه به وضعیت فعلی و نقاط قوت چند سال اخیر از جمله رشد جهش علمی و نیروی انسانی ایجاد یک حرکت جهشی ضروری می باشد.

ایروانی تصریح کرد: ثبات در تصمیم گیری محیط خوبی را ایجاد کرده است و ذخائر ارزی و منابع صندوق توسعه ملی فرصت مناسبی را برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بوجود آورده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر کشوری مؤلفه‌های تشکیل دهنده قدرت آن درون‌زا باشد به این معنا است که قدرت ذاتی آن کشور تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نمی‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی با محور قرار دادن این درون‌زایی، رشد اقتصادی و ساخت درونی قدرت را تقویت می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک حرکت جهادی است و ویژگی‌های مطرح شده در آن باید اجرایی شود، اظهار کرد: مقاومت، همت مضاعف، مداومت، آرمانگرایی، واقع‌بینی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی فرصت‌ساز است، با توجه تؤامان به ابعاد درون‌زایی اقتصاد و ابعاد بیرونی اقتصاد ظرفیت‌سازی می‌کند.

گفتنی است همایش یکروزه کارگاهی تبیین سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با موضوعات ساختار و مولفه های اقتصاد مقاومتی، تحلیل اقتصاد ایران، تبیین راهبردها و الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی، ارائه برنامه های مجمع تشخیص مصلحت نظام، قوه مجریه و نهادهای حاکمیتی در اجرایی کردن فرامین مقام معظم رهبری و تبیین سهم و نقش استان مرکزی در اقتصاد مقاومتی در اراک جریان دارد.

یادآور می گردد همزمان با این همایش نشستی با فعالان اقتصادی استان نیز برگزار گردید که هر یک به بیان نظرات خود پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها