Portal_background_image

استاندار مركزي: عزم جدي استان براي كمك به سيل زدگان/ ارسال ۷ واگن كمك‌هاي مردمي به استان‌هاي لرستان و خوزستان

آقازاده استاندار مرکزی گفت: عزم این استان برای کمک به سیل زدگان جدی است و 7 واگن قطار حامل کمک های مردمی به استان های لرستان و خوزستان اعزام شد و در روزهای آتی نیز محموله های بعدی ارسال می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد و همچنین در نخستین شورای اداری در سالجاری بر بسیج همه امکانات استان برای کمک به سیل زدگان تاکید شد و هم اکنون نیز ده ها اکیپ از استان مرکزی در مناطق سیل زده مشغول خدمت رسانی هستند.

وی با بیان اینکه تامین 10 درصد از نیازهای ضروری سیل زدگان در دستور کار این استان قرار دارد، بیان کرد: براساس هماهنگی های انجام شده  7 واگن کمک های مردمی استان روز گذشته برای مناطق خوزستان و لرستان ارسال شد که محموله های بعدی نیز در روزهای آتی ارسال خواهد شد.

آقازاده ابراز کرد:  در شهرستان ها نیز فرمانداران مکلف شدند از تمام ظرفیت ها از جمله بخش های دولتی ، خصوصی، خیرین و مردم برای کمک رسانی به سیل زدگان بهره بگیرند که تاکنون در این زمینه اقدامات خوبی به انجام رسیده است.

استاندار مرکزی گفت: در شرایط فعلی مردم و استانها باید بر تامین نیازهای اولیه و ضروری و اقلام خوراکی و پوشاکی متمرکز شوند و با فروکش کردن سیلاب‌ها، باید پاک‌سازی و  بازسازی مناطق آسیب‌دیده مورد توجه قرار گیردکه این استان در این زمینه نیز آمادگی برای کمک رسانی دارد.

آقازاده درخصوص نحوه توزیع اقلام مورد نیاز سیل زدگان، گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه ناهماهنگی و پراکنده کاری در توزیع اقلام، با تشکیل قرارگاه ‌های امدادی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعیت هلال‌احمر  کمک های ارسالی در این قرارگاه ها متمرکز  و توزیع آنها ساماندهی شده است و از این طریق کمکها به دست نیازمندان واقعی می رسد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها