Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار: عرضه كالا در بازار استان مركزي عادي است

فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در نشست ستاد تنظیم بازار استان، گفت: وضعیت عرضه کالا در بازار این استان با بازرسی‌های انجام شده، عادی است و مشکلی در داد و ستد کالا وجود ندارد.

فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار کرد؛ با توجه به همراهی و همکاری مردم و اصناف، اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در این استان به بهترین شکل در حال انجام است .

وی با یادآوری فعالیت ۶۰ هزار واحد صنفی در استان مرکزی ادامه داد: مهر و موم یک یا ۲ مغازه به دلیل تخلف و اعلام ۶۰ گزارش تخلف به دستگاه‌های بازرسی استان در روزجاری نشان از آرامش و عادی بودن کسب و کار در سطح بازار استان‌است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: دستگاه های نظارتی استان باید برخورد با هرگونه احتکار و عدم عرضه محصولات در دستور کار خود قراردهند.

فرخی گفت: هیچگونه افزایش قیمت به صورت خودسرانه و غیرقانونی در استان مرکزی پذیرفته نبوده و افزایش قیمت باید بر اساس قانون انجام شود.

وی ادامه داد: برخی افزایش قیمتها در حوزه‌های مختلف از جمله فلزات که وابسته به ارز بوده و قیمت آنها در بورس اوراق بهادار مشخص می‌شود، طبیعی است و از کنترل استان خارج می‌باشد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: در بازدیدهایی که امروز توسط بازرسان این اداره کل از عمده فروشی‌ها، انبارها، پخش مواد خوراکی و انبار لاستیک استان انجام شد کالا به میزان کافی در این انبارها ذخیره سازی شده‌است.

 القاصی‌مهر افزود: عرضه محصولات در این انبارها بدون افزایش قیمت در حال انجام است و بارگیری و ورود بار به این انبارها همانند روزهای گذشته است.

وی ادامه داد: در بازرسی‌هایی که اوسط بازرسان این اداره کل از سطح خرده‌فروشیهای استان مرکزی انجام شد، تخلف گرانفروشی در یکی از واحدهای عرضه مشاهده شد که با دستور قاضی مهر و موم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی افزایش قیمت آژانس و تاکسی های اینترنتی را از جمله گزارش های مردم به سامانه ۱۳۵ این اداره کل عنوان کرد و گفت: تاکنون در زمینه افزایش قیمت کالا گزارشی به این سامانه اعلام نشده‌است.

القاصی‌مهر افزود: برنامه گشت تنظیم بازار این اداره کل در شهرستان های استان مرکزی تدوین و به صورت روزانه در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: نحوه محاسبات سفرهای درون شهری و برون شهری به آژانس ها و اتومبیل های کرایه ارایه شده و نیاز است برای جلوگیری از بروز مشکل و تخلف، این قیمت ها در اختیار مردم قرار گیرد.

 حاجی پور افزود: تعرفه کرایه داخل شهری به ازای هر کیلومتر هفت هزار و ۵۰۰ ریال و ساعتی ۱۸۰ هزار ریال بوده و اخذ کرایه خارج از این نرخ نامه تخلف است و پیگیری می شود.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی نیز در این نشست گفت: اکنون مشکلی در عرضه محصولات مورد نیاز مردم در استان وجود نداشته و تغییر فصل، صادرات و کمبود اتومبیل حمل از مبداء از جمله عوامل افزایش قیمت میوه در استان است.

 زند افزود: در بازرسی های انجام شده از سطح بازار ۲ پرونده برخورد با گران فروشی امروز توسط بازرسان اتاق اصناف استان مرکزی تشکیل شد.

وی از بهره‌برداری از مرکز شکایات مردمی این اتاق در خیابان محسنی شهرستان اراک خبر داد و گفت: فعالیت این مرکز از امروز آغاز و ۲ تیم بازرسی برای رسیدگی به شکایات مردم در آن مستقر شده است.

زند اظهار داشت: با توجه به نزدیکی شب یلدا نیاز است تا اقدامات لازم توسط مسئولان برای جلوگیری از بروز مشکل در بازار استان انجام شود


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها