Portal_background_image

عاشوری: ایجاد اشتغال در كشور یكی از بزرگترین برنامه های دولت دهم است

معاون برنامه ریزی استاندار گفت: یكی از بزرگترین برنامه هایی كه دولت در حال اجرای آن است ایجاد اشتغال در كشور است.

'محمدرضا عاشوری' عصر پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان خمین افزود: دولت با ایجاد زیرساخت هایی مانند آب ، برق، گاز، تلفن، توسعه راههای مواصلاتی و خانه بهداشت در تمام روستاهای كشور به اتمام رسانده است و این شرایط را برای ایجاد اشتغال در روستاها فراهم كرده است.

وی گفت: سالهای اخیر به دلیل بروز خشكسالی های در برخی از نقاط كشور ، میزان بیكاری در روستاها افزایش یافته و تولید محصولات كشاورزی كاهش یافته كه این مشكلاتی را برای روستائیان به وجود آورده است.

وی، پرداخت تسهیلات بانكی بلاعوض توسط دولت به كشاورزان برای توسعه ، احیای مزارع و باغات كشاورزی خسارت دیده از خشكسالی سالهای اخیر از مهمترین اقدامات حمایتی دولت عنوان كرد.

عاشوری، افزود: باید در سطح استان مركزی دو میلیون اشتغال ایجاد شود كه دولت برای رفع هر چه سریعتر مشكل بیكاری اقدام به پرداخت وام های خوداشتغالی و خانگی به متقاضیان كرده است.

معاون برنامه ریزی استاندار، اضافه كرد: احداث چهارده گلخانه را در سطح این استان در نظر گرفتیم كه نخستین طرح اجرایی مربوط به شهرستان خمین بوده كه اكنون تمام زیرساخت های آن آماده شده است.

وی اشاره كرد: هر گلخانه می تواند برای هشت نیروی انسانی ، اشتغال ایجاد كند و ایجاد واحدهای گلخانه ای نقش موثری در رفع معضل بیكاری دارد.

عاشوری، گفت: با گسترش این واحدهای گلخانه ای می توانیم زمینه ایجاد یك شهرك گلخانه ای را فراهم كنیم كه دستاورد آن افزایش درآمد ، تولید و كاهش هزینه محصول می باشد.

وی با اشاره به احداث بزرگراه در این شهرستان افزود: با افتتاح این پروژه اقتصادی و اتصال شهرستان به سایر استانها ، خمین به یك قطب صنعتی مبدل خواهد شد.

وی گفت: برای حفظ جمعیت روستاها باید با صرف هزینه های اعتباری و ترغیب آنان به استفاده از سیستم مكانیزاسیون و استفاده از سیستم آبیاری مدرنیزه می توانیم جمعیت روستاها را حفظ و از مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری كنیم.

 


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها