Portal_background_image

عاشوری: انجام اقدامات پژوهشی در امر آموزش و پرورش ضروری است

معاون برنامه‌ریزی استانداری مرکزی گفت: اقدامات پژوهشی در آموزش و پرورش ضروری است

ˈمحمد رضا عاشوریˈ روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک افزود: توسعه با خود مشکلاتی به همراه دارد که این مشکلات را از راه پژوهش و تحقیق می توان حل کرد.

وی بیان کرد: ایران کشوری در حال توسعه است و برای اینکه به مشکلات کشورهای توسعه یافته دچار نشود باید قبل از اقدام هر کاری به تحقیق و پژوهش بر اساس نیاز توجه ویژه داشته باشد.

معاون برنامه ریزی استانداری مرکزی ادامه داد: در آموزش و پرورش اقدامات بسیار خوبی در امر اقدام پژوهی صورت گرفته و این مهم باید روز به روز افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: پژوهش و فناوری محور و عامل اساسی تحول و پیشرفت است و به این مهم در آموزش و پرورش نگاه ویژه ای شده است.

ˈسیف الله کریم زادهˈ افزود: در سال تحصیلی گذشته یکهزار و 800 معلم این استان در امر تحقیق و پژوهش فعالیت داشتند و استقبال فرهنگیان در این راستا سال به سال در حال افزایش است.

وی بیان کرد: معلم پژوهنده بر اساس مشکلات و نیازهایی که در مدارس و کلاس های درس وجود دارد اقدام به تحقیق و پژوهش می کند و تاکنون با ارائه طرح های مختلف بسیاری از مشکلات حل شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: طرح جایگزینی بخاری های تابشی به جای بخاری های نفتی کاربراتوری تا کنون در 193 مدرسه نصب شده است.

ˈمحمد صادق قائمیˈ افزود: بخاری های نفتی موجود در این استان به صورت استاندارد است اما این جایگزینی به دلیل کاهش هر نوع خطر احتمالی است.

وی بیان کرد: یکهزار و 200 مدرسه این استان از بخاری گازی استفاده می کنند که تعویض این بخاری ها با سیستم های پکیج، رادیاتور و هواساز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی اضافه کرد: در این راستا 63 مدرسه در دست اجرا است و بقیه بر اساس ابلاغ اعتبار، مرحله به مرحله اجرا می شود.

تشکیل کارگروه ویژه در راستای توسعه فنی و حرفه ای، پرداخت حق الزحمه برای تقدیر از اعضای شورای آموزش و پرورش و اجرای برنامه های ویژه هفته شورای آموزش و پرورش از مهمترین مصوبات این نشست بود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها