Portal_background_image

عاشوري: محوريت كار ثبت احوال بايد دقت، صحت و سلامت باشد

معاون برنامه ريزي استانداري گفت: محوريت كار ثبت احوال بايد دقت، صحت و سلامت باشد.

محمدرضا عاشوری روز شنبه در مراسم تجلیل از كاركنان نمونه ثبت احوال استان مركزی در اراك افزود: توجه به این امور نقش موثری در كاهش اتلاف منابع و برنامه ریزی دقیق تر دارد.
وی بیان كرد: سازمان ثبت احوال یكی از نهادهایی است كه به طور مستقیم با مردم ارتباط دارد و كاركنان آن باید همه تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به مردم به كار گیرند.
معاون برنامه ریزی استانداری ادامه داد: انسان با همه ابعاد مادی و معنوی، نیازمند شناسایی هویت است و ثبت احوال در این راستا تلاش دارد.
عاشوری اظهار كرد: خدماتی كه امروز از طریق ثبت احوال و یا سایر دستگاه ها و نهادها به مردم ارائه می شود، قابل مقایسه با قبل نیست، اما هنوز تا رسیدن به استقرار دولت فناور و الكترونیك فاصله زیاد است.
وی تاكید كرد: دولت به تمام معنا فناور زمانی است كه افراد برای انجام امور مربوط به زندگی خود نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشند و باید برای رسیدن به این مهم تلاش مضاعفی صورت گیرد.
معاون برنامه ریزی استانداری به طر ح هدفمند شدن یارانه ها اشاره كرد و افزود: این طرح در اكثر كشورهای دنیا اجرا می شود و یكی از طرح های موفق است كه در دولت دهم به اجرا گذاشته شد.
عاشوری عنوان كرد: به دلیل اینكه منابع محدود، نیازها نامحدود و جمعیت روبه افزایش است، باید یارانه ها هدفمند باشد.
مدیركل ثبت احوال استان مركزی نیز در این مراسم گفت: ثبت وقایع چهارگانه، صدور اسناد هویتی، تولید و انتشار آمار جمعیتی و مهاجرتی از مهمترین وظایف این نهاد است.
'مهدی چقایی' افزود: 120 میلیون سند هویتی در كشور وجود دارد كه سه میلیون و 500 هزار سند آن مربوط به این استان است.
وی بیان كرد: صدور شناسنامه مكانیزه، كارت ملی هوشمند، آرشیو الكترونیكی اسناد هویتی و توسعه دفاتر پیشخوان دولت از مهمترین برنامه های در دستور كار این نهاد است.
در پایان این مراسم از 12 نفر از كاركنان نمونه ثبت احوال استان مركزی با اهدای لوح تقدیر شد.
از سوم تا نهم دیماه جاری به عنوان هفته ثبت احوال نامگذاری شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها