Portal_background_image

عاشوري: برنامه های اوقات فراغت باید هدفمند و هدایت شده باشند

 معاون برنامه ریزی استاندار با تاكید بر لزوم نیاز سنجی در اجرای طرح اوقات فراغت گفت: برنامه های این طرح باید هدفمند و هدایت شده باشند.

'محمدرضا عاشوری' روز یكشبنه در نشست شورای آموزش و پروش استان مركزی افزود: اعتماد خانواده ها به آموزش و پروش برای گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان موجب سنگین تر شدن رسالت این نهاد شده است.

وی ادامه داد: اوقات فراغت باید به گونه ای باشد كه انگیزه و علاقه مندی جوانان را به حضور در برنامه های تابستانی تقویت كند.

معاون برنامه ریزی استاندار بیان كرد: همه دستگاه های اجرایی و مسوولان ذیربط، آموزش و پروش را در راستای غنی سازی اوقات قراغت حمایت كنند.

عاشوری خاطر نشان كرد: اوقات فراغت از دغدغه های مهم و اصلی خانواده ها و مسوولان است، بنابرین باید هماهنگی و همسویی بیشتری در این خصوص انجام شود.

مدیركل دفتر امور اجتماعی استاندار نیز گفت: رفع خستگی، سرگرمی و بازی و رشد و تعالی شخصیت دانش آموزان از اهداف مهم برگزاری طرح اوقات فراغت است.

'غلامرضا فتح آبادی' بیان كرد: اوقات فراغت باید به گونه ای باشد كه اعتماد به نفس، تجدید قوا، فعالیت های ورزشی، تمرین كار جمعی، ارتقاء مهارت ها و سطح مطالعه را افزایش دهد.

وی، با تاكید بر تدوین برنامه ای روشن و منسجم بر اساس شاخص های توسعه انسانی در اوقات فراغت افزود: برگزاری مطلوب، اثرگذار، هدفمند و هدایت شده اوقات فراغت یكی از شاخص های توسعه انسانی در برنامه پنجم است.

مدیركل دفتر امور اجتماعی استانداری استان مركزی عنوان كرد: با توجه به نبود برنامه مدون در اوقات فراغت، 40 دستگاه در این امر مهم مشاركت دارند كه باید وظایف هر دستگاه به صورت مشخص تبیین شود.

فتح آبادی تاكید كرد: امروز نگاه خانواده ها به اوقات فراغت آموزشی است در حالی كه با نیاز سنجی دانش آموزان باید رویكرد مهارتی نیز به این مقوله افزوده شود.

مدیر كل آموزش و پروش استان مركزی نیزبیان كرد: این سازمان در سال گذشته با تحت پوشش قراردادن 30 هزار و 280 نفر از دانش آموزان، به لحاظ تعداد رتبه نخست را در كشور كسب كرد.

'سیف الله كریم زاده' گفت: امسال در 15 ناحیه آموزش و پرورش استان مركزی از اول تیر ماه به مدت 49 روز در 190 پایگاه طرح اوقات فراغت اجرا خواهد شد.

بررسی مسكن مهر فرهنگیان و احداث واحد آموزشی در مجتمع های تازه تاسیس مسكونی از دیگر موارد مطرح شده در شورای آموزش و پروش استان مركزی بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها