Portal_background_image

عاشوري: انتقال حساب های شرکت های مستقر در استان مرکزی سبب توسعه بیشتر منطقه می شود

معاون برنامه ریزی استاندار گفت: انتقال هر چه بیشتر حساب های مالی شرکت های تولیدی مستقر در این استان، ارائه خدمات بهتر و توسعه بیشتر منطقه را به همراه دارد.

ˈمحمدرضا عاشوریˈ روز پنج شنبه در نشست کارگروه صادرات غیر نفتی استان مرکزی در اراک بیان کرد: دو هزار و 700 واحد تولیدی و صنعتی در این استان فعالیت دارند که دفاتر فروش و حساب های بانکی تعدادی از این واحدها در پایتخت و سایر استان ها است.

وی افزود: برخی صاحبان صنعت حساب های خود را به بانک های این استان انتقال داده اند که سبب افزایش منابع بانکی شده اما هنوز حساب های مالی تعدادی از این واحدها به استان مرکزی انتقال نیافته است.

معاون برنامه ریزی استاندار ادامه داد: این واحدها در این استان فعالیت کرده در حالیکه عوارض و مالیات خود را در جای دیگری پرداخت می کنند.

عاشوری تاکید کرد: انتقال هر چه بیشتر حساب های مالی این واحدهای تولیدی به استان مرکزی سبب افزایش منابع مالی و بانکی و ارایه خدمات بهتر به تولیدکنندگان می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: ارزش صادرات کالاهای غیر نفتی این استان در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش یافته است.

ˈعلیرضا زاوشیˈ بیان کرد: در نیمه نخست امسال 440 میلیون دلار کالا طبق آمار ارایه شده از سوی واحدهای تولید - صادراتی استان مرکزی صادر شده که این رقم در مدت مشابه قبل 400 میلیون دلار بوده است.

وی افزود: سهم صادرات گروه کالاهای ˈصنعت و پتروشیمیˈ، ˈمعدنیˈ، ˈکشاورزی و صنایع تبدیلیˈ از استان مرکزی به ترتیب 93، پنج و دو درصد بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: رتبه صادرات این استان از دهم به هفتم در سطح کشور ارتقا یافته که امیدواریم شاهد ارتقای بیشتر این رتبه در آینده نزدیک باشیم.

زاوشی ادامه داد: بیش از 180 میلیون دلار کالا در شش ماه اول امسال به استان مرکزی وارد شده که بیشتر مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز خط تولید در کارخانه ها بوده است.

وی بیان کرد: 14 واحد صادر کننده نمونه بر اساس شاخص هایی همچون رشد متوالی در صادرات و انجام تعهدات با مشتریان انتخاب می شوند و در مراسم روز ملی صادرات تقدیر خواهند شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: امیدواریم به صادرکنندگان نمونه، تسهیلات یا کمک های نقدی ویژه تعلق گیرد که این مهم سبب دلگرمی و افزایش تعداد آنان در سطح استان می شود.

زاوشی یادآور شد: تعداد 40 واحد صادر کننده از 76 واحدی که کارت بازرگانی آنان در استان مرکزی صادر شده است متقاضی دریافت جوایز صادراتی هستند که در صورت تامین اعتبار پرداخت خواهد شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها