Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ظرفيت هاي حوزه تحقيق و پژوهش در استان بكار گرفته شود

آقازاده استاندار مرکزی در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، نوآوری و فناوری استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: این استان با توجه به مزیت های خاص و وجود مراکز علمی و دانشگاهی متعدد در تحقیقات پژوهشی، ظرفیت های ارزشمندی دارد که باید بخوبی از آنها بهره گرفته شود.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری نمایشگاه فناوری های پیشرفته در استان ، اظهار کرد: با برگزاری این نمایشگاه  می توانیم تبلور توان پژوهشی و تحقیقاتی و در واقع استعدادهایی را که در استان مرکزی وجود دارد شاهد باشیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ظرفیت پژوهشی و تحقیقاتی بزرگی همچون دانشگاه ها، پارک علم و فناوری، مرکز تحقیقات واحدهای صنعتی و... در استان وجود دارد که باید در این نمایشگاه از توان آنها استفاده شود.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی در تامین اعتبارات  این نمایشگاه مساعدت کند، افزود: همه همکاری کنند تا بتوانیم از منابع مالی حامیان و موسسات که همیشه در اینگونه برنامه ها و موارد در کنارمان هستند، بهره ببریم و آنان را دعوت به مشارکت کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز گفت: راه اندازی شهرک فناوری های نوین در استان؛ احساس نیازی جدی است که باید به آن توجه شود.

 فرخی افزود: در گام نخست باید کارگروه فناوری با هشت عضو و دستگاه مرتبط تشکیل شود.

وی اظهار داشت: این کارگروه با ترکیب استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دانشگاه اراک، دانشگاه صنعتی اراک، پارک علم و فناوری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک های صنعتی و دانشگاه تفرش در 2 ماه آینده فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز گفت: در قانون بودجه یک درصد از اعتبارات هزینه ای هر استان برای حوزه پژوهش پیش بینی شده است.

رقیه یادگاری افزود: پارسال شش میلیارد ریال و امسال هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات هزینه ای در استان مرکزی برای پژوهش تخصیص داده شده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته 16 دستگاه در استان سه میلیارد و 910 میلیون ریال اعتبار در مقوله پژوهش هزینه کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها