Portal_background_image

طرح مهرآفرین دولت گره گشای مشکلات استخدامی در استان ها است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گفت: افزایش اختیارات استانداران در قالب طرح مهرآفرین دولت، گره گشای مشکلات استخدامی و امور توسعه محور در استان ها است.

 ˈسعید آقاصادقیˈ عصر روز یکشنبه در جمع مدیران استان مرکزی در اراک افزود: طرح مهرآفرین در سی ام آذر امسال در هیات دولت به تصویب رسیده و به تبع آن طیف وسیعی از تصمیم سازی های حوزه منابع انسانی به استانداران و برخی دستگاه های اجرایی ملی تفویض شد.

وی اظهار کرد: تسهیل امور و تسریع در جذب نیروی انسانی محور اصلی واگذاری این اختیارات است و از این پس در جذب سهمیه استانی استخدام ها اولویت بر بومی سازی استخدام، مناطق کمتر توسعه یافته و دستگاه های اجرایی است که ردیف اعتباری استانی دارند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خاطر نشان کرد: سهمیه استانی جذب نیروی انسانی به جز استخدام های متمرکز ملی است و دستگاه های اجرایی استان باید برای پر کردن پست های بلاتصدی خود نهایت استفاده و تلاش را بکنند.

آقاصادقی بیان کرد: در طرح مهرآفرین دولت تکلیف نیروهای طرحی مشخص شده و از روند تبدیل وضعیت به نیروی قراردادی پیروی می کنند.

وی عنوان کرد: طرح مهرآفرین در راستای ایجاد روحیه نشاط و امید برای تسهیل مراحل جذب و استخدام، پیشبرد بیشتر اهداف توسعه منابع انسانی استان ها و تمرکز زدایی اجرایی می شود.

معاون امور توسعه منابع انسانی نهاد ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: ارزیابی مستندات قانونی تفویض اختیارات محدود به استانداران در قالب برنامه چهارم توسعه بیانگر موفقیت این طرح بوده و واگذاری اختیارات جدید در قالب مهرآفرین تا پایان سال 92 ارزیابی کشوری می شود و درصورت موفق بودن به حوزه های دیگر تسری می یابد.

ˈرمضان ابراهیم خانیˈ افزود: تفویض اختیارات مذکور در راستای ارتقای نظام برنامه ریزی و اداری کشور است و در مواد مختلف قانون اساسی و برنامه پنجم توسعه بر آن تاکید شده است.

وی اظهار کرد: استانداران به عنوان مدیران ارشد محلی باید موضوع جهت گیری تمرکز زدایی دولت را عملیاتی کنند و انعطاف پذیری و اثربخشی برنامه را در استان ها ارتقا دهند.

معاون امور توسعه منابع انسانی نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: طرح مهرآفرین بستر اجرایی شدن 9 بند سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری در نظام اداری را فراهم می کند.

ابراهیم خانی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی نظام اداری بر تمرکز زدایی، تقویت واحدهای اداری خارج از مرکز و کمتر توسعه یافته، تحقق وظایف حاکمیتی در استان ها، اشتغالزایی جوانان نخبه، افزایش بهره وری و تسهیل فرآیند جذب استخدام خانواده های ایثارگر، شهدا و جانبازان تاکید دارند.

وی عنوان کرد: نهادینه سازی فرهنگ کار مبتنی بر ارزش های اسلامی، زمینه سازی جذب نیروی متخصص در مناطق محروم، چابک سازی نظام اداری، توسعه نظام اداری الکترونیک و شفاف سازی حقوق متقابل اداری و مردم، محورهای مورد تاکید مقام رهبری است که با طرح مهرآفرین بستر آن مهیا شده است.

در این نشست مفاد طرح مهرآفرین دولت توسط رییس گروه امور تامین نیروی انسانی نهاد ریاست جمهوری برای مدیران دستگاه های اجرایی استان مرکزی تشریح شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها