Portal_background_image

استاندار مركزي: طرح ممنوعيت خروج خودرو از درب منزل ۱۲ و ۱۳ فروردين در استان مركزي اجرا مي‌شود

استاندار مرکزی در حاشیه جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات جلسه گفت: ۹۴۰ هزار نفر در استان مرکزی غربالگری شدند.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، سید علی آقازاده اظهار داشت: پس از ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد محدودیت‌های بیشتر در هفته پیش رو عملکرد 24 ساعت اخیر استان در سطح شهرستان‌ها و مرکز استان توسط فرمانداران و مدیران دستگاه‌های مربوطه بررسی شد و نیروهای مردمی و سازمان‌های مردم نهاد نیزگزارشی از اقدامات خود دادند.

وی افرود: ساعت 24 شب گذشته طرح فاصله گذاری اجتماعی در سطح کشور و استان مرکزی اجرا شد و از نتایج اولیه این طرح در 24 ساعت گذشته با توجه به گزارش نیروی انتظامی و اداره کل راهداری حدود 10 درصد ترددها به داخل استان و شهر نسبت به 24 ساعت گذشته کاهش یافته است.

استاندار مرکزی ادامه داد: در این طرح تیم‌های عمل کننده در گلوگاه‌ها و درون شهرها به خوبی نظارت می کنند و مردم نیز در این زمینه همکاری خوبی دارند به همین سبب امیدواریم طول 5 روز آینده شاهد کاهش بیشتر ترددها باشیم.

آقازاده تصریح کرد: در گام نخست اجرای این طرح نتایج خوبی با همکاری مردم داشتیم و برای روزهای 12 و 13 فروردین امسال باید همانند بسیاری از سنت‌ها در این روزها از جمله عدم دید و بازدید، عدم سفر و در خانه ماندن که به کنترل بیماری در استان و کشورکمک کرد باید مراسم 13 به درهم باید کنار گذاشته شود و این روز مردم در خانه بمانند.

وی عنوان کرد: بر اساس طرح مصوب در تاریخ دوازدهم و سیزدهم نوروز خودرویی در سطح شهر نباشد و عدم خروج خودروها از درب منزل در این دو روز اجرا می شود و مردم نیز مانند روزهای گذشته نیز همراهی خوبی داشته باشند، اگر خودرویی بدون دلیل و برای انجام مراسم 13 فروردین از خانه خارج شد ماموران راهنمایی و رانندگی و سایر تیم های مسئول در سطح استان و شهرستان‌ها برخورد قضایی می کنند و بنابه دستورالعمل ابلاغی خودرو یک ماه توقیف و جریمه 500 هزار تومانی انجام می‌شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: امیدوارم در استان مرکزی که مردم از ابتدای شیوع کرونا در استان بیش از سایر استان‌ها همکاری خوبی داشتند، در این روزها نیز همکاری بیشتری داشته باشند تا به زودی شاهد شکست ویروس کرونا باشیم.

وی افزود: تیمی مرکب از فرماندار اراک، رئیس راهور اراک، اتاق اصناف و نیروی انتظامی طرحی ترافیکی و کنترلی برای رعایت مسائل بهداشتی میوه فروشان سطح شهر اجرا می‌شود که بر اساس گزارشات در 12 روز گذشته رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بین فروشندگان و خریداران انجام نمی‌شود که این کار می‌تواند شیوع ویروس کرونا را افزایش دهد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها