Portal_background_image

استاندار مركزي: طرح جامع شهر آستانه بايد كارشناسي مجدد شود

آقازاده استاندار مرکزی روز دوشنبه درنشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی، گفت: شهرآستانه از توابع این استان با استقبال زیاد افراد غیربومی برای اسکان و زندگی مواجه شده و طرح جامع شهری آن باید به شکل اصولی و منطبق بر شرایط حاضر کارشناسی مجدد شود.

آقازاده استاندار مرکزی افزود: استقبال بالای افراد غیربومی برای زندگی در شهر استانه در سه سال اخیر مناسبات جمعیتی متفاوتی را رقم زده و باید زیرساخت‌ها و برنامه‌ها برای این شهر با تحلیل همه‌جانبه‌نگر همراه باشد تا در اینده پاسخگوی نیازها بوده و مشکلی ایجاد نشود.

وی اظهار داشت:عرصه توسعه شهری نیازمند زمین مناسب است که آستانه در این زمینه محدودیت جدی دارد و باید مسایل به گونه‌ای مدیریت شود تا فضای سبز و باغات موجود حفظ شده و در دهه پیش رو ضعف در برنامه‌ها مشکل‌ساز نباشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در ادامه گفت: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی قول افزایش ۲۰ هکتار به محدوده شهر محلات داده شده بود که این مهم امروز نهایی شد.

«مهدی زندیه‌وکیلی» افزود: طرح جامع شهر مامونیه پس از بازنگری به تصویب رسیده  و طرح جامع شهر آستانه نیز سال ۸۵ تصویب شده  که برای ارزیابی مجدد آماده است.

پنجمین نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی ۲۴ دستور کار در زمینه تصمیم سازی برای مجتمع‌های گردشگری، ساخت سردخانه، ساخت سفره‌خانه، طرح توسعه جایگاه سوخت، طرح بسته‌بندی حبوبات و غلات و ایجاد واحد دادمداری داشت که اعضای کارگروه با اجرای آن‌ها موافقت کردند.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها