Portal_background_image

طرح بهسازی سه بخش بیمارستان امام خمینی (ره)اراک با حضور استاندار به بهره برداری رسید

 طرح بهسازی بخش های ارتوپدی، چشم پزشکی و جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک روز شنبه با حضور استاندار و جمعی از مسوولان اجرایی استان مرکزی به بهره برداری رسید.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ روز شنبه در حاشیه بهره برداری از طرح بهسازی سه بخش بیمارستان امام خمینی ( ره ) اراک در جمع خبرنگاران گفت: حوزه درمان تامین اجتماعی در استان ظرفیت های بالقوه خوبی دارد که باید با تقویت تجهیزات تخصصی بارور شود.

وی افزود: بیمارستان امام خمینی (ره) اراک از سال گذشته با ارائه خدمات تخصصی ام آر آی و سی تی اسکن رنگی و پیشرفته و بازسازی بخش های درمانی تحول بنیادی را تجربه کرده و توانسته بخشی از بار تراکم بیمار در بخش دولتی را به دوش بکشد.

استاندار بیان کرد: بیمارستان تامین اجتماعی ساوه نیز سهم خوبی را در حوزه درمان این شهرستان دارد اما بیمارستان شازند هم اکنون اشغال تخت 20 درصدی دارد و نیازمند تقویت تجهیزات تخصصی، افزایش پزشک عمومی و متخصص است.

شعبانی فرد توضیح داد: درحال حاضر بخش قابل ملاحظه ای از ترافیک درمانی بیمارستان مادر تخصصی ولیعصر (ع) اراک مربوط به شهرستان شازند است.

وی عنوان کرد: با توجه به استقرار نیروگاه حرارتی، پتروشیمی و پالایشگاه در شازند و واقع شدن این شهرستان در مسیر تردد شمال به جنوب کشور، تقویت زیرساخت های درمانی و اورژانس ضروری است و بیمارستان شازند باید با این هدف در راستای ارائه خدمات تخصصی تقویت شود.

استاندار خاطرنشان کرد: هم اکنون 265 هزار بیمه شده اصلی تامین اجتماعی در استان مرکزی وجود دارد و می طلبد که امکانات درمانی این بیمه متاسب با جمعیت افراد تحت پوشش باشد.

شعبانی فرد عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی آمادگی دارد از طریق همکاری های بین بخشی درون استانی بخشی از نیازهای نیروی کادر درمانی بیمارستان شازند را تقبل کند که این مهم باید در نشستی مشترک با تامین اجتماعی دنبال شود.

وی تصریح کرد: بخش درمان دولتی استان نیز در چهار سال اخیر تلاش مضاعفی را برای افزایش نیروهای متخصص و فوق تخصص، راه انداری جراحی قلب و عروق و راه اندازی بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک و آیت الله خوانساری به عنوان قطب درمان سرطان غرب کشور به کار گرفته که قابل تقدیر است.

طرح بهسازی بخش های ارتوپدی ، چشم پزشکی و جراحی بیمارستان امام خمینی ( ره ) اراک امروز با حضور استاندار و دیگر مسوولان استان به بهره برداری رسید.

استاندار از بخش های آی سی یو، سی سی یو، بستری داخلی، جراحی و اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) اراک نیز بازدید و از بیماران بستری این بخش ها عیادت کرد.

سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی استان مرکزی در این مراسم گفت: برای بازسازی کامل و تجهیز این بخش ها با مجموع 32 تخت بستری، یک میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است.

دکتر ˈبابک عدلیˈ افزود: فضای فیزیکی بخش های بیمارستان امام خمینی ( ره )اراک با گذشت 15 سال از عمر این واحد درمانی فرسوده شده و بازسازی ونوسازی آن ها در دستور کار است.

وی اظهار کرد:راه اندازی سیستم پرستاری هوشمند ارتوپدی و ایجاد ایستگاه خدمات دارویی از خدمات ویژه بخش های بهره برداری شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها