Portal_background_image

استاندارمركزي: طرح انتقال آب سد كوچري به خمين تيرماه سال آينده بهره برداري خواهد شد

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در جریان بازدید از روند عملیات اجرایی طرح خط انتقال آب سد کوچری به شهرستان خمین ، گفت:با تمهیدات اندیشیده شده، طرح خط انتقال آب سد کوچری به شهرستان خمین تا تیرماه سال 95 بهره برداری خواهد شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: این نخستین پروژه آبرسانی کشور توسط بخش خصوصی به روش B.O.T است که با موفقیت آمیز بودن آن، امید است این مدل پیمانکاری در بخش های دیگر وزات نیرو در سطح استان و کشور تکثیر و اجرایی شود.

استاندار مرکزی ازروند اجرایی این پروژه آبرسانی ابراز رضایت و اضافه کرد : با گشایش اعتبار و رفع موانع که درفرایند پیشرفت پروژه در سال جاری حاصل شده ، امید است در تابستان سال آینده دغدغه بحران آب این شهرستان رفع و در آذرماه 95 نیز شاهد راه اندازی تصفیه خانه و وارد شدن آب در مدار شبکه مصرف شرب شهری و روستایی خمین باشیم.
زماین قمی ادامه داد: در این طرح بر اساس قراردادی، سرمایه گذار متعهد شده است طرح خرید تضمینی آب طی 20 سال توسط وزارت نیرو را اجرا و سپس آن را بلاعوض به این وزارتخانه منتقل کند.
وی دبی( آبدهی) متوسط و تخصیص آب به این شهرستان را 182 لیتر در ثانیه بیان کرد و افزود: طول خط انتقال این پروژه حدود 19 و نیم کیلومتر است که یک ایستگاه پمپاژ و یک واحد تصفیه خانه از نوع متعارف در حال احداث است .
فرماندار خمین نیز گفت: در صورتی که آبرسانی به روستاها از پروژه انتقال آب از کوچری به خمین در فصول گرم سال سال آینده وارد مدار نشود تابستان در تعدادی از روستاها با بحران آب آشامیدنی مواجه خواهیم شد.
سید مهدی ساداتی افزود: همه زیرساخت ها و امکانات لازم برای مجری این طرح مهم و اولویت دار از نظر منابع مالی، امکانات حفاری، برق یک ونیم مگاواتی برای پمپاژ آب فراهم شده، تا این پروژه در زمان مقرر به بهره برداری برسد.
وی افزود: با تلاش مسوولان کشوری، استانی و شهرستانی اعتبارات و تسهیلات لازم برای تسریع در اجرای طرح انجام شده وامید است 40 روستای دارای شرایط با تخصیص 40 لیتر در ثانیه از آب این پروژه سال آینده بهره مند شوند و مشکل کمبود آب آشامیدنی آنها حل شود.

گفتنی استB.O.T قراردادی است که در آن شرکت یا شرکتهایی درقبال امتیازاتی، اجرای پروژه های سنگین (به لحاظ مالی) را برعهده می گیرند و سپس پروژه را بلاعوض به کارفرمای طرح انتقال می دهند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها