Portal_background_image

طرح افزایش تولید پالایشگاه شازند تا دقایقی دیگر با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل استانداری استان مرکزی گفت: طرح توسعه شركت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند امروز با حضور رییس جمهوری افتتاح می شود.


وی گفت: با راه اندازی طرح توسعه پالایشگاه شازند اراك، افزایش بنزین در این واحد چهار برابر شده و از چهار و نیم میلیون لیتر به 16 میلیون لیتر در روز می رسد.
طرح افزایش ظرفیت و بهبود كیفیت فرآورده‌های نفتی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند كه در واقع احداث پالایشگاهی جدید در جوار پالایشگاه فعال كنونی است در سال 1385 به تصویب هیات مدیره وقت شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران رسید و به مجری طرح ابلاغ شد.
شركت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران كه عهده دار اجرای طرح های زیربنایی در بخش پایین دستی صنعت نفت اعم از پالایش، ذخیره سازی و انتقال و توزیع نفت خام و فرآورده های نفتی در سراسر كشور است اجرای این طرح را در اختیار گرفت.
قرارداد این طرح به ارزش 34 هزار میلیارد ریال در شهریور ماه سال 1385 منعقد شد و براساس برنامه‌، زمان بهره‌برداری كامل از این طرح در سال جاری (1390) پیش بینی شده است.
طرح افزایش ظرفیت و بهبود كیفیت در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، تولید گوگرد از 60 تن به 700 تن در روز افزایش می‌ یابد كه این افزایش تولید گوگرد نشان دهنده ارتقای كیفی دیگر فرآورده ها است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها