Portal_background_image

با حضور آقازاده ؛ طرح آبياري تحت فشار باغات پسته مجتمع كوثر ساوه بهره برداري شد

آقازاده استاندار مرکزی در مراسم بهره برداری از آبیاری طرح آبیاری تحت فشار مکانیزه باغات پسته مجتمع کوثر ساوه ( وابسته به بنیاد تعاون زندانیان کشور)، گفت : با افتتاح طرح آبیاری تحت فشار مکانیزه در مجتمع کوثر ۱۵۰ هکتار به اراضی تحت فشار استان مرکزی اضافه شد.

استاندار مرکزی اظهار کرد:خوشبختانه در چند سال اخیر با مشارکت بخش خصوصی بسیاری از مجتمع ها به شبکه آبیاری تحت فشار و قطره ای که صرفه جویی بالایی در مصرف آب را به همراه دارد مجهز شده اند .

وی با بیان اینکه این سیستم آبیاری دوسوم صرفه جویی در مصرف آب همراه دارد افزود : این اقدام سازنده توسط بنیاد تعاون زندانیان کشور جای تقدیر دارد، چرا که با حمایت و پشتیبانی تمام نهادهای ذیربط می توان گام های موثری در راستای توسعه و آبادانی این مجتمع برداشت .

آقازاده با اشاره به احداث دو سوله در این مجتمع اظهار داشت : با استفاده از ظرفیت زندانیان رای باز از سطح استان و شهرستان می توان کمک شایانی برای تکمیل این مجتمع و کمبود فضای زندان داشت.

وی افزود : مجموعه استانداری مرکزی با تمام توان آماده ارائه خدمت در راستای کمک‌های فنی و اعتباری و راه اندازی قسمت های مختلف این مجتمع با رعایت ضوابط و قوانین می باشد .

نماینده عالی دولت با اشاره به وسعت ۴۰۰ هکتاری مجتمع کوثر شهرستان ساوه بیان داشت : با توجه به آب کافی در این مجتمع می توان اقدامات اساسی به لحاظ توسعه فضای سبز ، باغداری ، تولید میوه و کاشت درخت صورت گیرد.

وی با بیان اینکه می توان با این میزان فضا بین ۵۰ تا ۱۰۰ هکتار از مجتمع را به باغ میوه اختصاص داد گفت : با استفاده از ظرفیت زندانیان رای باز می توان گام های اساسی در جهت توسعه فضای سبز و باغات میوه این مجتمع برداشت .

آقازاده فضای این مجتمع را بسیار فعال و پویا عنوان کرد و تصریح کرد : امیدواریم با بهره برداری از این مجتمع شاهد رشد و توسعه کمی و کیفی تولیدات این مجتمع باشیم و در بالا بردن راندمان مجتمع کوثر که به همت بنیاد تعاون زندانیان کشور احداث شده تلاش کنیم .


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها