Portal_background_image

با حضور استاندار؛ ضريح آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) رونمايي شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی و حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان ضریح آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) رونمایی و از فضای روضه این آستان بهره برداری شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این استان یکی از استان های مهم کشور به لحاظ برخورداری از بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص است که وجود مرقد شریف شاهزاده محمدعابد(ع) سالانه میلیون ها عاشق اهل بیت(ع) را به این مکان مقدس می آورد

وی با بیان اینکه توسعه اماکن و بقاع متبرکه نشان دهنده اعتقادات مردم و  تکریم  زائران است، افزود: اجرای طرح  توسعه آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) و بهره برداری از مکان روضه مقدسه این آستان  توسط اوقاف و امور خیریه و همچنین خیرین اقدامی ماندگار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک نیز اظهار کرد: آستان مقدس امامزادگان کانون اصلی معارف دینی و الهی هستند و با توجه به شرایط کنونی جامعه و هجمه های فرهنگی دشمن علیه باورهای دینی و انحراف افکار جوانان، این مکان های مقدس نقش بسزایی در تقویت جایگاه فرهنگی ایفا می کنند.

وی ادامه داد: استقبال مردم از اماکن زیارتی و عشق و علاقه لایه های مختلف جامعه ایران اسلامی به ائمه معصومین از دیرباز در ایران اسلامی وجود داشته که باید از این ظرفیت ارزشمند در جهت اشاعه فرهنگ دینی استفاده کرد. 

امام جمعه اراک بیان کرد: بقاع متبرکه امامزادگان نقاط مختلف استان مرکزی به خصوص آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) نقش مهمی در تکریم زائر و تبیین مفهوم زیارت و اثرات معنوی و فرهنگی آن بر جامعه دارد. 
وی اظهار داشت: اقامه نماز جماعت، کلاس های آموزشی، طرح های تربیتی، غرفه های محصولات فرهنگی، ایجاد امکانات رفاهی و اقامتی، برگزاری هر چه باشکوهتر آیین های مذهبی و پاسخ به سوالات شرعی از مهمترین مسائلی است که باید در امامزادگان شاخص استان تدارک دیده شود. 

گفتنی است طرح توسعه آستان مقدس شاهزاده محمد عابد از فرزندان امام موسی کاظم (ع) در 2 بخش 2 هزار و 700 متری و سه هزار و 400 متری از سال 1393 آغاز شده که روز جاری مکان روضه مقدسه این آستان در مساحت 250 متر مربع با حضور مسئولان به بهره برداری رسید و از ضریح مبارک این امامزاده نیز رونمایی شد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها