Portal_background_image

استاندار مركزي در نشست شوراي گفتگوي دولت با بخش خصوصي تاكيد كرد: ضرورت همكاري دستگاههاي اجرايي در حل مشكلات واحدهاي توليدي استان

زمانی قمی استاندار مرکزی در سیزدهمین نشست شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی اراک برگزار شد، بر همکاری و تلاش مدیران دستگاههای اجرایی در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی استان تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی عنوان کرد: مشکلات و موانع موجود در محیط کسب و کار احصا شده  و از نگاه انجمن های مستقل تولید و صاحبان حرفه ها و واحدهای تولیدی مورد ارزیابی قرار گرفته است که نتایج آن بیانگر این موضوع است که علاوه بر ضعف بازار سرمایه و نرخ بالای تامین سرمایه از بازار غیر رسمی، بدهی شرکتها و موسسات دولتی و... اعمال تحریم های بین المللی تاثیر شگرفی در کاهش رونق  کسب و کار استان داشته است و از مهمترین علل نارضایتی فعالین اقتصادی استان است .

زمانی قمی با بیان اینکه مهمترین دغدغه مجموعه دولت در استان حل مشکلات واحدهای تولیدی است، عنوان کرد: اراده و مسیر پیش روی مدیریت ارشد استان در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی استان است که امید است با شرایط جدید حاکم بر کشور در فضای پسابرجام  و لغو تحریم ها شاهد رونق تولید در استان باشیم.

استاندار مرکزی گفت: دولت برای اجرای برجام تلاش ها و زحمات زیادی را متقبل شده است  تا بتواند چرخ تولید را راه بیاندازد و مشکلات معیشت مردم  و اشتغال جوانان را مرتفع نماید.

زمانی قمی تلاش در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی را از وظایف دستگاههای اجرایی استان برشمرد و اظهار کرد: مدیران دستگاههای اجرایی استان باید در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی تلاش کنند و در این راستا مکاتبات،پیگیری و رایزنی های لازم را با مدیران کشوری داشته باشند.

استاندار مرکزی ابراز کرد: اجرای قانون همواره از سوی دولت یازدهم مورد تاکید بوده است، اما اعمال قانون و بخشنامه ها نباید سد راهی در مقابل بخش خصوصی و واحدهای تولیدی باشد بلکه باید در جهت حل مشکلات آنها بکار گرفته شود.

 وی با تاکید بر احصاء مشکلات واحدهای تولیدی استان، بیان کرد:  حل بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی نیازمند اصلاح قوانین است که باید در خارج از خانواده دولت درخصوص آنها تصمیم گیری شود ولی آنچه مربوط به استان است پس از احصا و جمع بندی مشکلات این واحدها در جلسات مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی باید براساس تقویم کاری انجام شود و در هر جلسه تعدادی از مسائل و مشکلات موجود مطرح تا مورد بررسی قرار گیرد و در جهت رفع آن تلاش شود.

*** تعرض به سفارت عربستان در جهت کند کردن اقدامات دولت مستقر در ایران بود

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به تعرض به سفارت عربستان در پی اعدام آیت الله شیخ نمر به دست رژیم آل سعود، اظهار کرد: اعتراض به اقدام جنایتکارانه عربستان باید از طریق ارکان نظام و دولت رسمی و براساس قوانین صورت بگیرد نه اینکه در شرایطی که دولت بدنبال اجرای برجام است عده ای از افراطیون نسبت به تعرض به سفارت عربستان اقدام کنند و در حالیکه همه در تلاش هستند تا اقتصاد کشور را رونق ببخشند با این اقدام باعث شوند تا به اقتصاد کشور ضربه وارد شود.

وی افزود: در این شرایط تعرض به سفارت عربستان را می توان اقدامی در جهت کند کردن اقدامات دولت مستقر در ایران دانست.

استاندار مرکزی گفت: دولت عربستان در پی یکپارچه کردن جهان اسلام واهل تسنن به دنبال سیاستهای نابکارانه خود است و ما نباید بگذاریم این اتفاق رخ دهد که در این میان افراطیون دیگر کشورها با تندروهای داخلی به یک شکل اقدام می کنند.

گفتنی است در این نشست مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری و رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی اراک نیز سخنانی را بیان کردند.

یادآور می گردد در این نشست مشکلات صنایع شهرستان ساوه نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها