Portal_background_image

استاندار مركزي: ضرورت مشاركت دستگاه هاي اجرايي در برگزاري كنگره شهداي استان / ديدار با خانواده معظم شهدا و ايثارگران وظيفه مهم مديران است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: دستگاه های اجرایی در برگزاری کنگره 6 هزار و 200 شهید این استان مشارکت گسترده داشته باشند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی آبروی رزمندگان، شهدا، جانبازان و خانواده های معظم شهدا است و باید با همدلی ، هم فکری و  هماهنگی مسئولان و همچنین با توجه به قدمت و سوابق فرهنگی استان  به بهترین شکل ممکن برگزار شود .

استاندار مرکزی گفت: یک کمیته ویژه برای تامین اعتبار این کنگره در اسرع وقت تشکیل می شود و همه دستگاه های اجرایی باید با تمام ظرفیت خود این کمیته را حمایت کنند. 

وی افزود: برای برگزاری این گنکره علاوه بر منابع دولتی از ظرفیت دستگاه های اجرائی استان، کارخانجات ، شهرداریها و غیره نیز  استفاده شود.

آقازاده  با بیان اینکه سرکشی و دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران باید در دستور کار همه دستگاههای اجرایی استان باشد، گفت: در ستاد دهه مبارک فجر استان مرکزی 600 دیدار با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان  برای مدیران دستگاه های اجرایی در ایام الله دهه فجر پیش بینی شده است.

استاندار مرکزی افزود:  برنامه های ایام الله دهه فجر امسال استان با برنامه ریزی های انجام شده و برجسته سازی ویژگی مردم محوری در این برنامه ها، نسبت به سال های گذشته متمایز خواهد بود.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش  ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب (س) ، گفت: پرستاران ما رهرو بزرگترین پرستار جامعه بشریت حضرت زینب(سلام الله علیها) هستند .

فرمانده سپاه روح الله استان نیز در این نشست گفت: برنامه ریزی ها برای برگزاری کنگر 6 هزار و 200 شهید این استان از سال 1393 کلید خورد و آبان یا آذرماه سال آینده برگزار می شود. 

سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی افزود: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری کنگره، استاندار مرکزی به عنوان رئیس و فرمانده سپاه روح الله به عنوان دبیرکل کنگره 6 هزار و 200 شهید این استان معرفی شده اند. 

وی ادامه داد: ستاد و دبیرخانه این کنگره نیز در اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مستقر شده و همه اسناد و مدارک موجود نیز در ستاد نگهداری می شود. 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: کمیته های اجلاس، نظارت و بازرسی، طرح و برنامه، پشتیبانی، امنیت و حفاظت، عمران، اقشار و مردمی، علمی و پژوهشی، ورزشی، نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس، اجلاس بانوان، اجلاس فرهنگیان، اجلاس ایثارگران، فرهنگی هنری و فضاسازی، روابط عمومی و رسانه برای برگزاری هرچه باشکوهتر این کنگره تشکیل شده است. 

سردار کریمی یادآوری کرد: کنگره شهدا، در 12 استان کشور برگزار شده و استفاده از تجربیات این استان ها برای برگزاری باشکوه کنگره 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی در دستور کار است. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان  نیز گفت: نقش برجسته امام راحل در فرماندهی هشت سال دفاع مقدس یکی از محورهای اصلی کنگره 6 هزار و 200 شهید این استان است که همه اسناد و مدارک در این خصوص جمع آوری شده است. 

محمدصادق دوخایی افزود: در بند ج ماده 85 برنامه ششم توسعه به صراحت عنوان شده که دستگاه های اجرایی باید 20 درصد از اعتبارات فرهنگی خود را در بخش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص دهند.

گفتنی است در این نشست سیدعلی آقازاده از سوی حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رئیس جمهور و دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی معرفی شد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها