Portal_background_image

استاندار مركزي: ضرورت حمايت از فروشندگان واقعي براي جلوگيري از احتكار و ناامني در بازار

استاندار مرکزی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر مبارزه جدی با گرانفروشی از مسئولان مربوطه خواست از فروشندگان واقعی حمایت کرده و در راستای مبارزه با گرانفروشی به درستی عمل کنند تا از بروز ناامنی و احتکار و ایجاد بازار سیاه در بازار جلوگیری شود.

سیدعلی آقازاده اظهار کرد: استان مرکزی در زمینه تشکیل ستادهای تنظیم‌بازار و نظارت بازار جز استان‌های موفق در کشور بوده است.

وی افزود: هفته گذشته جلسه‌ای با اتحادیه‌ها در اتاق اصناف استان برگزار شد، خروجی این تلاش‌ها عرضه کالا در اتحادیه ها و واحدهای تجاری و کسب و کار است، در راستای رفع مشکلات برخی اتحادیه ها با حضور خودشان در جلسات ستاد تنظیم بازار بررسی های لازم صورت خواهد گرفت.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در ۴۰‌ روز گذشته از مجموع ۱۰۰ قلم کالا تنها ۶ قلم کالا افزایش ۵ درصدی قیمت داشتند، تصریح کرد: با افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین لاجرم در برخی کالاها افزایش قیمتی رخ خواهد داد هرچند که باید کنترل شود، البته همزمان با افزایش قیمت بنزین، قیمت ارز هم حدود هزار تومان افزایش پیدا کرد که این مهم نیز در افزایش قیمت ها بی تاثیر نبوده است.

آقازاده در خصوص مبارزه با گرانفروشی گفت: تعزیرات، بازرسی و سازمان صمت و دستگاه های ناظر باید در این راستا از فروشندگان واقعی حمایت کرده و در مبارزه با گران فروشی به درستی عمل کنند تا از بروز ناامنی و احتکار و ایجاد بازار سیاه در بازار جلوگیری شود، کوچکترین تنش در بازار کالا بر زندگی مردم تاثیر خواهد داشت.

وی ادامه داد: تشکیل انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان از نیازهای ضروری استان مرکزی است که در این خصوص نیاز است سازمان صنعت، معدن و تجارت بروز رسانی آن را در دستور کار خود قرار دهد.

استاندار مرکزی در خصوص نانوایی ها گفت: با توجه به اینکه نان غذای اصلی مردم  است می‌طلبد دستگاه های ذیربط افزایش کیفیت این محصول را در دستور کار قرار  دهند.

آقازاده اضافه کرد: ذخایر کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن، گوشت قرمز و سفید و نهاده‌های کشاورزی در  استان مناسب بوده و با توجه نزدیکی به روزهای پایانی سال این ذخایر باید تقویت شوند تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود. تمهیدات لازم برای میوه شب عید نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 معاون اقتصادی استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: متاسفانه علیرغم تمام پیگیری‌های صورت گرفته، هنوز هم وضعیت سهمیه بندی بنزین بویژه در خصوص خودروهایی که خدمات عمومی ارائه می‌کنند نامشخص بوده و سهمیه آژانس ها و برخی از خودروهای دیگر با ابهاماتی درگیر است‌ که مقرر شد به دستگاه‌های مربوطه در سطح ملی اطلاع داده شود.

سعید فرخی در خصوص ساماندهی میادین میوه و تره بار گفت: نوع عرضه میوه و تره بار در استان زیاد مناسب نیست و شاید قیمت عرضه به مردم گران باشد؛ که ضروری است در این خصوص به یک الگوی مناسب برای میادین میوه و تره بار برسیم.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است با جذب سرمایه گذار، زمینه تامین میوه و عرضه این محصول با نرخ مصوب در مکان های مناسب در اراک فراهم شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها